İslam ve Akraba Evliliği

'İslamda Kadın ve Aile' forumunda ค ร ђ к tarafından 16 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. ค ร ђ к

ค ร ђ к <b><font face="Arial Narrow"><font size="2">Edep k

Akraba evliliği sakat doğumlara sebep oluyorsa İslâm akraba evliliğine neden izin vermiştir?Sakat doğuma akraba evliliği değil, hastalık (kan uyuşmazlığı, ırsi hastalıklar...) neden olur. Yani her arkaba evliliği sakat doğuma neden olmaz, sakat doğuma neden olan hastalıklardır, hastalık akrabada olsun veya olmasın fark etmez.
    Akraba olmazsa bile hastalık nedeni taşıyan her insan sakat doğuma neden olur. Ama akraba olduğu halde hastalık nedeni taşımayan insan sakat doğuma neden olmaz. O halde yasak olan hastalık nedenleridir (kan uyuşmazlığı...), akraba evliliği değil.

2. RAMAZAN ÇELEBİ

RAMAZAN ÇELEBİ New Member

3. Münzevi

Münzevi <b>Belki talan olan o manzaran.</b>

Bilmiyorum ama ben garipsiyorum malesef teyzemin kızı yani benim kuzene ben o gözle bakamıyorum.Hem islamda da bazı zor durumlarda buna izin verilmiştir.Yani kız verilmez müslüman olmayana ama alınabilir.

Tam olarak bilmiyorum ama ne gereği var şu zamanda kan uyuşmazlığı tabiki herkes de olabilir ama akraba oldukları için daha fazla olma ihtimali var ki bugün bilim bile sakıncalı diyebiliyor...

Bu Sayfayı Paylaş