Fatmagül'ün Suçu Ne ? - Bölüm Özetleri

'Biten Diziler' forumunda RÜZGAR tarafından 3 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. -Luiпє.

  -Luiпє. <font face="Tahoma">Gerçekten de insanın hayatta k

  Katılım:
  28 Nisan 2011
  Mesaj:
  60,869
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  » EŁiғ`м ♥
  35. Bölüm

  Gül Mutfağı'na açılış gününde gönderilen çiçek, tüm ailenin huzurunu kaçırmaya yeter. Bu çiçeğin hesabını Mustafa'dan sormak isteyen Kerim'i sakinleştirmek hiç kolay olmaz. Kerim ile Mustafa arasındaki intikam ateşi yeniden alevlenirken, bu durumu keyifle takip eden tek kişi Münir'dir.

  Geçen zaman içinde Salih'le gizlice görüşmeye devam eden Mukaddes kendi sonunu elleriyle hazırlar ve Rahmi'ye yakalanır. Rahmi'nin tepkisi, Münir'in sabırla beklediği büyük fırsatı ayağına kadar getirir. Avukat Kadir'le görüştükten sonra psikolojisi iyice bozulan Vural ise hastaneden kaçmaya çalışır. Bu olay, Vural'ın Yaşaranlar cephesindeki en zayıf halka olduğunu bir kez daha ispatlar. Meltem'in boşanma davasını açmasıysa, Selim'in hapishanedeki günlerini daha da zorlaştırır.

  Siyasi kariyerinin sona ermesinin suçlusu olarak Yaşaranları gören Turaner bey, Yaşaranlara karşı gizli savaşını resmen başlatır. Bu yeni cephe karşısında, Reşat Yaşaran'ı çok zor günler beklemektedir.

  Fatmagül ile Kerim arasında çiçekle başlayan gerginlik, evlerine yapılan saldırıyla son noktasına ulaşır. Fatmagül dışında herkes için yaşanan olayların arkasındaki tek şüpheli Mustafa'dır. Fatmagül'ün Mustafa hakkındaki yorumları, Kerim'in öfkesine kıskançlığı da ekler.

  Mustafa'yla arasındaki tüm hesapların kapandığını düşünen Fatmagül büyük bir yanılgı içindedir.
   
 2. Downey Jr.

  Downey Jr. <b><font face="Tahoma">I am nothing.</font></b>

  Katılım:
  29 Nisan 2011
  Mesaj:
  20,868
  Ödül Puanları:
  36
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  14 yıldır öğrenciyim.
  Şehir:
  Bursa
  Fatmagül'ün Suçu Ne 36. Bölüm Özeti:

  Mustafa'yı karşısında gören Fatmagül zor durumda kalıyor...

  Mustafa’nın Gül Mutfağı’na ziyareti, Fatmagül’ün iyimser düşüncelerinde haksız olduğunu ispatlar. Kerim’in işe gittiğini, ve uzun bir süre dönmeyeceğini bilen Mustafa, Fatmagül'ü huzursuz etmek için daha da cesaretlenir.
  Fatmagül’ün hayatında yepyeni bir dönemin başlangıcı olan “Gül Mutfağı”, Mustafa için, kaybettiği geçmişi, Fatmagül'ü, anlamına gelmektedir. Bu durum, öfkesini daha çok arttırır..

  İfade vermek üzere İzmir’e giden Ebe Nine ve Rahmi, yaşanan aksilikler yüzünden, ziyaretlerini bir gün daha uzatmak zorunda kalır. Bu sayede Avukat Kadir’i daha yakından tanıma fırsatı bulan Ebe Nine, yıllar sonra ilk kez çoktan unutmuş olduğu duygularla yeniden tanışır.

  Turaner Bey'in Yaşaranlar'a karşı başlattığı savaş, dalga dalga büyümeye devam eder. Yenileceğini hissettikçe daha çok hırslanan Reşat Yaşaran, iflas bayrağını çekmek üzeredir. Şirketteki hisselerinin artmasıyla fark etmeden daha büyük bir borç altına giren Münir'in de artık paçaları tutuşmuştur, beklenen sonu engellemek için tüm yollara başvurur. Ancak gerilen sinirler, kriz anında Yaşaranlar arasındaki çatlakları da gözler önüne serer.

  İçine düştüğü tuzaktan habersiz, Salih’le yeni bir başlangıç yaptığına inanan Mukaddes'in en büyük eksiği oğlu Murat’tır.. Ama yeni bir gelişme hayatını tamamiyle değiştirecektir.

  Kerim'le aylardan sonra ilk defa evde yalnız olma fikri, nedense Fatmagül'ü artık tedirgin etmemektedir… Peşindeki Mustafa'nın gölgesi onu daha çok huzursuz eder..
  Kerim Fatmagül'ü almaya geldiğinde Fatmagül Mustafa'nın ziyaretini ondan saklar.. Kerim Fatmagül'ün bir tedirginliği olduğunu hisseder.. Bunun sebebinin, “evde yalnız kalmak” düşüncesi olduğunu sanan Kerim, dışarıda zaman geçirmek için, sinemaya gitmeyi teklif eder.. Bu “ilk”in heyecanıyla Kerim'e daha da yakınlaşan Fatmagül eve döndüklerinde Mustafa'dan yeni bir mesajla karşılaşır...

  Mustafa'nın gölgesinin ağırlığı üzerlerinde gittikçe artmaktadır.. Fatmagül yaşadığı tedirginliği korkuyu saklamaya çalışsa da, Kerim bir şeyler olduğunu anlar. Fatmagül için artık harekete geçme zamanı gelmiştir
  Kerim'in şüphelerini üstüne çektiğinin farkında olmayan Fatmagül, kararını sessizce uygulamaya koyulur..


   
 3. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aklının Kabul Etmediği Yer... Biraz Tuz Biraz Mavi
  37. Bölüm

  Fatmagül'ün Mustafa'yla buluşacağını düşünen Kerim, gizli takibine başlar. Ama bu takip Kerimin hiç beklemediği bir şekilde sonuçlanacaktır.

  Öte yandan hamile olduğuna dair şüphelerinde haklı çıkan Mukaddes, hayatında yeni bir dönemece girmek üzereyken zorlu bir kararla karşı karşıya kalır.

  Kerim için kuşkularla başlayan sabah, Fatmagül'ün kendisine güvenmeye başladığını itiraf etmesiyle, mutlu bir güne dönüşür. Ancak mutlu geçen dakikalar, Mustafa'nın Gül Mutfağı'na ziyaretinin ortaya çıkışıyla yerle bir olur.

  Turaner beyin başlattığı savaş sonucu büyük bir ekonomik kriz yaşayan Reşat Yaşaran, intikamını almadan kaybetmeye niyetli değildir. Turaner beyin milletvekili olduğu zamanlardaki yolsuzluklarını ispatlayan belgeler, tam da Reşat Yaşaran'ın aradığı intikam yolunu ayağına getirir. Kapalı kapılar ardında başlatılacak bu gizli operasyonun tek şahidi Mustafa'dır. Hapishanedeki günlerine Selim ve Erdoğan özgür kaldıklarında alacakları intikamı düşünerek dayanmaya çalışırken, Vural'ın isteği bambaşkadır.

  Yaşaranlar tarafından mahkemede şahit olarak yazılan Hacer Ovacık'ın kim olduğunun ortaya çıkması, Fatmagüller cephesinde yeni bir öfke dalgası yaratır. Fatmagül'ü karalamak için seçilen bu yol, Kerim'in sabrını taşıran son damla olur. Başta Fatmagül olmak üzere, herkesin uyarılarına rağmen, Kerim bildiğini okuyacaktır. Bu sırada, Fatmagül'ün doğum gününün yaklaşmakta olduğu öğrenen Kerim'in, Ebe nine'nin yardımına ihtiyacı vardır.

  Mustafa'ya "dur deme" zamanının geldiğini düşünen Avukat Kadir , bu sefer Mustafa'nın karşısına çok farklı bir şekilde konuşmak için çıkar.. Ancak Kerim'in de beklenmedik bir şekilde olaylara dahil olması, ortalığı karıştırır..

  Yaşanan tüm olumsuzluklara rağmen, Kerim, Fatmagül'le yepyeni bir başlangıç yapabilmek için çok büyük bir adım atar.
  .
   
 4. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aklının Kabul Etmediği Yer... Biraz Tuz Biraz Mavi
  38. Bölüm
  Kerim'in doğumgünü hediyesi olarak aldığı gelinlik, Fatmagül'ün kapanmamış yaralarını yeniden kanatır. Oysa geçmişin gölgelerinden uzakta, yeni bir başlangıç yapabilmek adına alınan bu gelinlik, Fatmagül için unutmak istediği tüm geçmişinin bir özeti gibidir. Kerim iyi niyetli ama yanlış bir adım attığını düşünürken, Kerim'e en büyük umut ışığı yine Fatmagül'den gelir.

  Mukaddes'in Murat'ı görmek için her gün okula geldiğini öğrenen Ebe Nine sürpriz bir şekilde onun karşısına çıkar. Bu karşılaşma, Mukaddes'i Fatmagül'ün lehine şahitlik yapmaya ikna etmek için mahkemeden önceki son şanstır. Amerika'ya gitmeden önce Mustafa'nın karşısına son kez çıkan Meltem, yaşadıklarının intikamını farklı bir şekilde alır. Bu görüşmeden haberdar olan Yaşaranlar’sa, Mustafa ile Meltem hakkındaki şüphelerine bir cevap bulurlar. Mustafa'yla da hesaplaşma zamanı gelecektir.

  Fatmagül'ün doğumgünü için evdeki hazırlıklar sürerken, Mustafa da bugünü hatırlayanlar arasındadır. Bu sırada Kerim ise, Mustafa'ya karşı Gül Mutfağı'nda tedbirlerini alır. Neşeyle başlayan doğumgünü kutlaması, aylar sonra Fatmagül'le Kerim'in ikinci kez dans etmeleriyle daha özel bir anlam kazanır.

  Mustafa'nın bu mutlu akşamın üstüne gölgesini düşürmek için bulduğu yol ise, Kerim'in bile elini kolunu bağlar. Psikolojisi yerle bir olan Vural'ın her an gerçekleri itiraf edebilme ihtimali, Erdoğan'ın mahkeme öncesi korkularını canlandırır.

  Öte yandan, Salih'in uğruna ailesini geri bırakan Mukaddes için gerçekleri öğrenme zamanı gelir. Salih'in Münir'le işbirliğinin ortaya çıkışıyla Mukaddes, Yaşaranlar’ın hesaplarını altüst edebilecek kadar tehlikeli bir hale gelir.

  Takvimler 16 Haziran'ı gösterdiğinde, herkes mahkemedeki yerini almak üzere İzmir'dedir. Fatmagül artık en büyük düşmanlarıyla adalet önünde hesaplaşmaya, onurlu mücadelesine dimdik ayakta başlamaya hazırdır.


   
 5. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aklının Kabul Etmediği Yer... Biraz Tuz Biraz Mavi
  39.Bölüm Özeti /Sezon FinaLi/


  [​IMG]
  Fatmagül pes ediyor

  Fatmagül, aylar sonra duruşma salonunda, üzerine düşen kara gölgelere ilk kez bu kadar yakın, ilk kez onlardan hesap soracak kadar güçlüdür. Ama güneş hâlâ gölgelerin arkasında saklıdır. Erdoğan, Selim ve Vural ilk duruşma sonunda tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalırlar. Fatmagül bir kez daha yenildiğini hisseder. Bundan sonra olacaklardan korktuğu için pes eder. Ama Kerim’in pes etmeye hiç niyeti yoktur. Bu yenilgi Fatmagül ve Kerim’i birbirlerine daha da yaklaştıracaktır. Aynı gece, duruşmanın şokunu henüz atlamamışken, Kerim ortadan kaybolur. Erdoğan, Selim ve Vural dışarıdadır. Kerim, Fatmagül’ün hayatını değiştiren “o yer”de pusu kurmuş, cinayet yerine tekrar dönecek “o katilleri” beklemektedir. Çok geçmeden Kerim’in beklediği an gerçekleşir. O gece, “o yer”de yaşananların tek şahidi Mustafa olacaktır.
   
 6. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aklının Kabul Etmediği Yer... Biraz Tuz Biraz Mavi
  40.BÖLÜM ÖZETİ

  Kerem ve Fatmagül’ün hayatları tamamen değişiyor

  Kerim’in işlemediği bir suçun tek zanlısı olarak gözaltına alınmasıyla kararan gün, Kerim ve Fatmagül’ün hayatlarını tamamen değiştiren yeni bir dönemi başlatır.

  Kerim çaresizlik içinde hapishanede mahkemeye çıkacağı günü beklerken, suçsuzluğuna inandırmak istediği ilk kişi de Fatmagül’dür. Öte yandan Fatmagül’ü dışarıda Mustafa’ya ve Yaşaranlar’a karşı savunmasız bırakmış olmak, Kerim’in içinde bulunduğu durumu daha da ağırlaştırır.

  Mustafa’nın gölgesini sürekli üstünde hisseden Fatmagül ise, kurulu düzenini bir kez daha değiştirmek zorunda kalır. Bu dönemi bir fırsata dönüştürmeye çalışan Mustafa’nın izlediği yol, Kerim’i korkularında haklı çıkarır. Yaşaranlar adına her geçen gün şirketin geleceğine dair umutlar biraz daha azalırken, Erdoğan da eli kolu bağlı bir şekilde Reşat Yaşaran’ın kararlarına boyun eğer. Reşat Yaşaran’a karşı aldığı her yenilgi, Erdoğan’ın hırsını biler. Bu sırada Selim ise, ailesinin yaşadığı sıkıntıların çok uzağında, Meltem’den intikamını alacağı günü beklemektedir.

  Yeni evlerinde ilk kez kendisine ait bir odası olan Fatmagül, Kerim’e de elleriyle küçük bir “yer” açar. Bu sırada Mukaddes de Fatmagül’ün hayatında kendisine bir yer bulmuştur. Ancak bu kez aralarında esen soğuk rüzgar çok daha şiddetlidir.

  Kadir ve Ömer, Kerim’in suçsuzluğunu ispat etmek için yollar ararken, tüm deliller Kerim’in Vural’ı öldürdüğüne işaret etmektedir. Oysa o geceye dair tüm sis perdesini ortadan kaldıracak bir tanık vardır. Mustafa bu kişiye herkesten önce ulaşırsa, Kerim’in kaderini değiştirebileceğinin farkındadır.

  Günler sonra hapishanede ilk kez ayarlanan görüş günü, Kerim ve Fatmagül’ün yüzünü güldüren tek gelişme olur. Etraflarını saran tüm olumsuzluklara rağmen, Fatmagül ve Kerim’in sevgisi, tüm karanlıkların üstesinden gelecek kadar umut doludur.

  Yayın Tarihi : 08 Eylül Perşembe/2011
  Yayın Saati : 20.00


   
 7. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aklının Kabul Etmediği Yer... Biraz Tuz Biraz Mavi
  Kerim’in masumiyetini ispat edecek bir umut ışığı doğuyor.

  Fatmagül’ün ziyareti, Kerim için bir nefes olur. Ayrı kaldıkları günler içinde, Fatmagül de Kerim’in hayatındaki yokluğunu hissetmeye başlamıştır.

  Görüş odasında geçen kısacık zaman, Kerim ve Fatmagül’ün özlemlerini dindirmeye yetmese de, ikisine de büyük bir moral olur. Zaman kısa, söylenecek sözlerse çok fazladır. Yüz yüzeyken konuşulamayanlar, birbirlerine yazdıkları mektuplarda anlatılacaktır. Kalplerini emanet eder gibi mektuplarını emanet ederler birbirlerine. Ayrılık saati geldiğinde bu zorlu sürecin yeni bir sınav olduğunun ikisi de farkındadır. Fatmagül'ün ziyaretiyle yüzü gülmeye başlayan Kerim ise, hapishanedeki günlerini daha da zorlaştıracak tuzağa düşer.

  Ebe Nine, hayatlarını yeniden düzene koymaya kararlıdır. Gül Mutfağı'nı yeniden açmak için kolları sıvar.

  Mukaddes, çocuğunun Rahmi'den olduğunu DNA testiyle ispat eder. Böylelikle herkese karşı sırtını dikleştirir ve sesi daha çok çıkmaya başlar. İlk iş olarak Rahmi ile Fatmagül'ün arasını açmaya çabalar.

  Yaşaranlar hızla iflasa doğru giderken, Erdoğan'ın hiç tahmin edilemeyen bir planı vardır. Bu plan aynı zamanda, tüm enerjisini Meltem'den intikam almaya ayıran Selim için de bulunmaz bir fırsattır.

  Avukat Ömer'in bulduğu ipuçları bir araya getirildiğinde, Kerim'in masumiyetini ispat edecek bir umut ışığı da doğar.

  Ancak hiç kimsenin beklemediği sürpriz hamleyi ise Mustafa gerçekleştirecektir. Son gelişmelerden habersiz olan Kerim, kendisini görmeye gelen ziyaretçiyle şoke olur. Aynı anda Kerim ile Fatmagül'ün arasına giren demir parmakları ortadan kaldıracak eli Mustafa uzatmak üzeredir.

   
 8. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aklının Kabul Etmediği Yer... Biraz Tuz Biraz Mavi
  42. Bölüm

  Fatmagül ile Kerim kavuşmak için gün sayıyor


  Kerim, küçücük bir çocukken kendisini terk eden babasıyla, yıllar sonra hapishanede karşı karşıya gelir. Bu karşılaşma, aradan geçen uzun yılların Kerim’in öfkesinden ve nefretinden hiçbir şey eksiltmediğini ortaya çıkarır. Kerim, babasına karşı tüm kapılarını, annesine dair hatırladığı son görüntüyle birlikte sonsuza kadar kapamıştır. Oğlunun tepkisi karşısında yıkılan Fahrettin ise, Kerim’e ulaşabilmek için tüm şanslarını zorlamadan, pes etmeye niyetli değildir. Baba - oğul arasındaki mesafeleri azaltabilecek tek ihtimalse Ebe Nine’den geçmektedir. Fahrettin, Ebe Nine’ye ulaştığında, kimsenin bilmediği gerçeklerle yüzleşme zamanı da gelir.

  Asu’nun itirafını bir an önce resmileştirmek isteyen Kadir, hemen harekete geçer. Fatmagül her an yeni bir aksiliğin doğmasından korkarken, Mustafa, Vural’ın öldüğü geceyle ilgili Asu’nun dikkatini üstüne çektiğinin farkındadır. Mustafa kendisine yönelen şüpheleri dağıtmak için elindeki tek kozu oynar. Hem Asu, hem de Mustafa geri dönüşü olmayan bir yola girmek üzeredirler. Her şeye rağmen Mustafa, Fatmagül’ün gözünde yeniden kıymetli bir hale gelmek için bütün fırsatları kullanır.

  Öte yandan Fatmagül ve ailesini yakından takip etmeyi ihmal etmeyen Yaşaranlar, Asu’nun Fatmagül’lerle işbirliğini öğrendiklerinde büyük bir panik yaşarlar. Yaşaranlar’da ikinci şok dalgasını da, Mustafa’nın Vural’ın ölümüyle ilgili iddiaları yaratır. Yaşaranlar yaklaşan tehlikeden sıyrılmanın yollarını ararken, Leman ve Şemsi’nin olaylara dahil olmasıyla işler tamamen çığrından çıkar.

  Fatmagül ve Kerim yaşadıkları zor günlere birbirlerinden aldıkları mektuplarla dayanmaya çalışırken, birbirlerine hiç olmadıkları kadar da yakınlaşırlar. Son gelişmelerle birlikte, artık kavuşmak için geri sayım da başlayacaktır.

   
 9. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aklının Kabul Etmediği Yer... Biraz Tuz Biraz Mavi
  43. Bölüm

  Kerim'in duruşma tarihini haber vermesiyle birlikte, Gül Mutfağı'nın havası da bir anda değişir. Fatmagül heyecanlı bir geri sayıma başlarken; Ebe ninenin sevincinin üstündeyse, Kerim'e annesi tarafından bırakılmış mektubun gölgesi vardır. Ebe nine yıllardır sakladığı bu mektupla ilgili kararını Fahrettin'le görüştükten sonra verecektir. Kerim'e rağmen yapılan bu görüşmeler, Fatmagül'ü huzursuz ederken, Mukaddes'in de tüm ilgisini üstüne çeker.

  Asu'yla Vural'ın mezarında karşı karşıya gelen Mustafa'nın gerçekleri inkar edebileceği bir kaçış yolu kalmaz. Mustafa suçunu Asu'ya itiraf ettiğinde, geleceğini de onun ellerine bıraktığının farkındadır. Oğlunun katili bulmaya yemin eden Leman ise, Mustafa'ya dikkatleri üstünden dağıtması için yeni bir fırsat sunar.
  Vural'ın ölümüne dair şüpheleri üstlerine çekerek açık hedef haline gelen Yaşaranlar ise kısa zamanda birbirine düşer. Münir ile Reşat Yaşaran arasındaki güvensizlik ilk fırsatta patlak verir. Karşılıklı suçlamalarla tırmanan gerginlik, tüm ailenin önünde geçmişe dair sırların ortaya dökülmesine neden olur. Öte yandan, Erdoğan'ın tuzağı başarıyla sonuçlanınca, Turaner'in ipini çekecek görüntüler Yaşaranların eline geçer.

  Ne olursa olsun artık oğlunu yalnız bırakmamaya kararlı olan Fahrettin ise Yaşaranların karşısına hiç beklenmedik bir şekilde çıkar. Bu sırada Kerim, Münir'in tuzağına karşı, hapishanede zorlu bir sınav verecektir.
  Kerim'e hiç verilmemiş bir mektubun varlığı öğrenen Mukaddes ilk fırsatta soluğu Ebe ninenin odasında alır. Mukaddes'in Ebe nineye suçüstü yakalanmasıyla başlayan olaylar, dengeleri değiştirecek bir kazayla son bulacaktır.
  Asu'nun gerçekleri itiraf etmesinden korkan Mustafa, Kerim'in duruşmasından önce geleceğini garantiye alacak adımı atar. Duruşma günü geldiğinde, Reşat Yaşaran kendisini bekleyen felaketten habersiz evine doğru giderken; Fatmagül ve Kerim ise hakimin vereceği kararı sabırsızlıkla beklemeye başlar.Kavuşma anına artık saatler kalmıştır..

   
 10. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aklının Kabul Etmediği Yer... Biraz Tuz Biraz Mavi
  44. Bölüm

  Aylardır hayalini kurdukları kavuşma anı geldiğinde, Kerim ile Fatmagül'ün elleri özlemle birleşir. Kerim'in özgürlüğü, Fatmagül'le ilişkilerinde sevgi ve umut dolu bir dönemi de resmen aralar.

  İstanbul'a dönüş yolculuğunda, Ebe ninenin durgunluğu ve hüznü Kerim'in dikkatinden kaçmaz. Babasıyla ilgili bir gelişme yaşandığını anlayan Kerim, bu konudaki son kararını yeniden dile getirir. Öte yandan Ebe nine, Kerim'i sonsuza kadar kaybetme pahasına da olsa, Fahrettin'e verdiği sözü tutmaya kararlıdır.

  Kerim ve Fatmagül'ün eve dönüş yolculuğunda Mustafa ve Asu'yla karşılaşırlar. Mustafa'nın her an etraflarında olabilme ihtimali, Kerimi giderek huzursuz etmektedir..

  Aylar süren ayrılık bitmiş, Kerim, özlemle beklediği sevdiğine kavuşmuştur.. Heyecanının karşılıklı olduğunu görmek Kerimi iki kat umutlandırır.. Yeni evleri, yeni hayatlarının başlangıcı olacaktır..

  O gece her fırsatta yalnız kalan Fatmagül ve Kerim, ayrı geçirdikleri her günün acısını konuşarak çıkarırlar.. Fatmagül, hayatındaki boşluğun yavaş yavaş dolduğunu fark eder, yanındaki erkeğin, uzun yol arkadaşı olacağından emin olmaya başlamıştır artık.

  Aynı gece, annesinin ölmeden önce bıraktığı mektup, Kerimin eline geçer.
  [​IMG]
   
 11. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aklının Kabul Etmediği Yer... Biraz Tuz Biraz Mavi
  45. Bölüm

  Annesinin bıraktığı mektupla, yıllarca bir yalana inandığını fark eden Kerim, tüm hayatını yeniden gözden geçirmeye başlar. Artık Kerim için Fatmagül'le olan evliliği bile soru işaretleriyle doludur. Kerim'in kendisini hiçbir zaman affetmeyeceğini düşünen Ebe nine bu süreçte çok önemli bir kararın eşiğine gelir.

  Turaner Alagöz'ün intiharı Yaşaranlar'ın gündemine bomba gibi düşer. Reşat Yaşaran olayların bu noktaya gelmesinin sebebi olarak Erdoğan'ı görünce, Yaşaranlar arasında yeni bir fırtına kopar. Ama asıl tehlike, Turaner Alagöz'ün ölmeden önce savcılığa verilmek üzere bıraktığı mektuptur.. Bu mektup Fatmagül ile ilgilidir..

  Meltem'e destek olmak için Ankara'ya giden Mustafa, her yeni gelişmeyi Fatmagül'e ulaşabilmek için kullanır. Fatmagül'ün Mustafa'yla süren iletişimi Kerim'in yüreğindeki korkulara bir yenisini ekler. Bu korkular, Fatmagül'ün mahkemesiyle ilgili sevindirici gelişmelerin bile önüne geçer.

  Yıllar sonra babası Fahrettin'le bir araya gelen Kerim ise bu buluşmadan sonra iyice içine kapanır. Fatmagül sabırla Kerime yardım etmeye çalışırken hiç tanımadığı bir Kerim'le karşı karşıya kalacaktır...

   
 12. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aklının Kabul Etmediği Yer... Biraz Tuz Biraz Mavi
  46. Bölüm

  Karar verme sırası Fatmagül'de


  Kerim'in annesiyle Fatmagül arasındaki kurduğu benzerlikle başlayan süreç, Fatmagül'le ilişkilerine ağır bir darbe indirmiştir.. Kerim pişman olmak için bile geç kaldığının farkındadır. Fatmagül'ün gözlerinde gördüğü korku, onun en büyük cezasıdır. Fatmagül ise her şeye rağmen, Kerim'i anlamaya çalışır. Aradan geçen bir yılın sonunda, hem evliliğine, hem de Kerim'e karşı hissettikleri artık çok farklıdır.

  Önceleri tek sorunları Fatmagül'ken şimdi her gün yeni bir cephede çarpışmaya başlayan Yaşaranlar korkuyla mahkeme gününü beklerler. Avukat Kadir, Fatmagül için olumlu delilleri sağlam adımlarla toplamaktadır.

  Öte yandan, Vural'ın öldürülmesiyle ilgili izlerin peşine düşüldükçe, Mustafa'nın etrafındaki çember de giderek daralır.

  Oğlu için bir şey yapmaya çalışan Fahrettin Ilgaz sonunda Kerim'e yardım edebileceği bir yol bulur.. Kerim ise günler sonra ilk kez içini "babası" gibi gördüğü Kadir'e açar. Gecenin sonunda, Kerim Fatmagül'le evliliğiyle ilgili son kararını açıklar. Artık karar verme sırası Fatmagül'dedir..

   
 13. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aklının Kabul Etmediği Yer... Biraz Tuz Biraz Mavi
  47.BÖLÜM ÖZETİ
  Kerim'in ayrılık kararına karşın, Fatmagül de Kerim'e son sözünü söyler. Kerim artık onun dört düşmanından biri değil, güvendiği, evliliğine devam etmek istediği adamdır. Bu noktadan sonra, Kerim kendisine uzatılan bu eli ya tutacaktır, ya da Fatmagül'ü tamamen kaybedecektir.
  Fatmagül'ün mahkemesi yaklaştıkça, tüm gelişmeler Yaşaranların aleyhinedir. Bir çıkış yolu arayan Münir için, Vural'ın ölümündeki sır perdesini fırsata dönüştürme zamanı gelmiştir. Münir'in yaktığı kıvılcımın Kerim'e ulaşması uzun sürmez. Mustafa'nın Vural'ın katili olma ihtimali, Fatmagül'le Kerim arasındaki hassas süreci etkiler. Bu sırada Mustafa ise Asu'yla birlikte yurtdışına kaçış için son hazırlıklarını yapmaktadır. Asu'nun bu konudaki planlarıysa çok farklıdır.
  Birbirlerine karşı dikkatli adımlar atmaya çalışsalar da, Kerim ile Fatmagül arasındaki gerilim her fırsatta yeniden tırmanır. Oysa ikisinin de ihtiyacı olan tek şey, sakinleşip birbirlerini dinlemektedir.
  Uzun bir zamandan sonra Fatmagül ve Kerim herkesten ve her şeyden uzakta ilk kez baş başa kalırlar.
   
 14. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aklının Kabul Etmediği Yer... Biraz Tuz Biraz Mavi
  48. Bölüm Özeti

  Fatmagül ve Kerim İstanbuldan uzakta, yağmurun da zorladığı koşullarda, baş başa kalırlar..

  Aynı gece Münir'in tuzağına düşen Mustafa, bu çamurdan kurtuluşunun olmadığının farkındadır. Bir kez daha Yaşaranlar'a boyun eğmekten başka çaresi yoktur. Asu da onun bu kararına uymak zorundadır. Aksi halde hem bebeği, hem de kendisi tehlikeyle burun buruna kalacaktır.

  Öte yandan Kadir, Fatmagül'ün lehine olabilecek tüm kapıları zorlarken, Mustafa Yaşaranlar için çalışmaya başlamıştır.. Reşat'la Münir'in planlarının uzağında kalan Erdoğan ise, Nil'le birlikte hayatında yeni bir sayfa açmaya kararlıdır. Ancak bu hayalinin önüne geçmişinin dikilmesi uzun sürmez.

  Avustralya'dan ağabeyi Kerim'i görmek için gelen Deniz'in heyecanı, Fahrettin'in temkinli adımlarına takılır. Bir an önce Kerim'le tanışmak isteyen Deniz, bunun yolunu kendi yöntemleriyle bulacaktır..

  Kerim ve Fatmagül arasındaki kara bulutlar, birbirlerine doğru attıkları adımlarla dağılmaya başlar. Kerim'in ilişkilerine dair en önemli soru işareti, Fatmagül'ün büyük itirafıyla yok olacaktır.
  .

   
 15. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aklının Kabul Etmediği Yer... Biraz Tuz Biraz Mavi
  49.Bölüm Özeti

  Fatmagül kendisini sevdiğini itiraf etmesiyle, Kerim'in ayakları yerden kesilir. Bu andan sonra, Kerim ve Fatmagül'ün kalplerindeki tatlı heyecanı çevrelerinden gizlemesi daha zor olur.
  Fatmagüller cephesinde güzel ve umutlu gelişmeler yaşanırken, Yaşaranlar'ın mahkemeye kısa bir süre kalmasına rağmen sessizliğini sürdürmesi Fahrettin Ilgaz'ın dikkatinden kaçmaz. Fahrettin'i şüphelerinde haklı çıkaracak işaret ise hiç beklemediği bir anda gelir. Münir'in gölgesini sürekli üstünde hisseden Mustafa Yaşaranlar'ın isteklerini yerine getirmek için harekete geçmek zorunda kalır. Mustafa'nın ilk durağı Gül Mutfağı olur. Bu sırada Kerim ve Kadir, Fahrettin Ilgaz'ın yardımı sayesinde, hem Mustafa, hem de Yaşaranlarla ilgili soru işaretlerinin peşine düşerler. Kerim, babasıyla bu gelişmeden ötürü istemese de, yeniden bir araya gelmek zorunda kalır.
  Nil'in kendisiyle iletişimini kesmesinin ardından, Erdoğan alkole ve öfkesine sığınır. Bu durumun suçlusu ona göre Fatmagül ve açtığı davadır. Artık Fatmagül'ün karşısına çıkma zamanı gelmiştir. Öfkesi Erdoğan'ı Fatmagüllerin evine kadar götürür.

   
 16. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aklının Kabul Etmediği Yer... Biraz Tuz Biraz Mavi
  FATMAGÜL'ÜN SUÇU NE 50.BÖLÜM ÖZETİ

  Kapana kısılmış bir halde Kerim'in kendisini bulmasını bekleyen Erdoğan, olayların içine polisin de dahil edilmesiyle iyice köşeye sıkışır. Erdoğan'ın bu kadar yakınlarına gelmiş olması, başta Fatmagül olmak üzere tüm ailenin eski korkularını yeniden canlandırır. Öte yandan , hiç tahmin etmediği bir karışıklığın ortasında kalan Deniz, Fatmagül'le Kerim'in gerçek hikayesinin peşine düşerken Fahrettin de gerçekleri öğrenmek için Asu'nun peşindedir.
  Kerim ve Erdoğan karşı karşıya geldiklerinde, Kerim'in öfkesini kontrol etmesi hiç kolay olmaz. Yaşanan olay bir tesadüfle Fatmagül'ün davasına kadar uzanacak süreci başlatır.
  Fatmagül davanın seyrini değiştirebilecek bir karar vermek zorundadır. Fatmagül'ün mahkemeden hemen önce yaktığı küçük kıvılcım büyük bir ateşe dönüşecektir. Bu sırada Kerim ve Fatmagül ilişkilerinin geleceği adına da, çok değerli bir gelişme yaşar.
  Mahkeme günü geldiğinde, Yaşaranlar Fatmagül'e karşı daha öfkeli, daha nefret doludur. Oysa Fatmagül bu kez çok daha güçlüdür ve artık yalnız değildir.
   
 17. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aklının Kabul Etmediği Yer... Biraz Tuz Biraz Mavi
  51. Bölüm

  Fatmagül'e toplumun her kesiminden verilen anlamlı destek, Yaşaranlar üstünde büyük bir baskı oluşturur. Mahkeme gününe kadar yaşanan gelişmelerden sonra, Yaşaranlar bu duruşmadan kendileri adına olumsuz bir kararın çıkabileceğinin farkındadır. Erdoğan ve Münir'in mahkeme öncesindeki son çırpınışları, Fatmagüller cephesindeki umutlu bekleyişi bozamaz.

  Mukaddes ve Meltem'den sonra Leman'ın da son anda Fatmagül'ün lehine şahit olmaya karar vermesi, mahkemenin kaderini değiştirecek bir gelişme olur. Reşat Yaşaran'ın Leman'a engel olmak için verdiği emirler ise beklenmedik bir şekilde ayağına dolanır. Mahkeme salonuna ulaşan kötü haber, Yaşaranlar adına duruşmanın önüne geçer. Son gelişmelerden sonra Nil'i tamamen kaybeden Erdoğan'ın tek derdiyse Fatmagüllerden intikamını almaktadır.

  Mustafa'nın yeniden Yaşaranlar için çalıştığını ortaya çıkaran Fahrettin, Kerim'in yardımlarına gösterdiği tepki karşısında ne yapacağını bilemez. Ağabeyinin babasını asla affetmeyeceğini düşünen Deniz, bu olaydan sonra Avustralya'ya dönmeleri konusunda Fahrettin'i ikna eder.

  Münir ve Kadir duruşma salonunda karşılıklı kozlarını paylaşırken, mahkemenin sonucu herkes tarafından büyük bir merakla beklenir. Hakimin kararını açıklamasıyla birlikte, Fatmagül ve Kerim'in arkasına aldığı rüzgar tersine esmeye başlayacaktır.

  [​IMG]
   
 18. αямαğαη

  αямαğαη <b>KAHRETSİN <font color="red"> ÖZLEDİM <font colo

  Katılım:
  25 Ekim 2011
  Mesaj:
  19,357
  Ödül Puanları:
  36
  Şehir:
  Elazığ
  Fatmagül'ün Suçu Ne - 52. Bölüm Özeti

  [​IMG]
  Fatmagül ve Kerim huzuru arıyor
  Perşembe 20:00


  Yaşaranlar’ın saldırılarına maruz kalan Fatmagül ve Kerim, biraz nefes almak için, bir süreliğine başka yerlere gitmek istiyor.

  Kendilerine karşı oluşan baskıyı kırmak isteyen Yaşaranlar, Kerim ve Fatmagül’ü hedef alan bir basın açıklaması yaparlar. Yaşaranlar’ın sessizliğini bozup, bu sürece iddialarıyla dahil olması, gazetecilerin davaya ilgisini daha çok çeker. Her dakika Fatmagüller’in çevresinde dolaşmaya başlayan bazı gazeteciler, tam da Yaşaranlar’ın yaratmak istediği havayı oluşturur.

  Asu’nun izini bulan Mustafa, Asu’yu ikna edip eve döndürmeye kararlıdır. Ancak Mustafa’nın karşısında bu sefer Fahrettin de vardır. Nil’den sonra kendini bir türlü toparlayamayan Erdoğan ise alkolle teselli buldukça, öfkesi daha büyür. Yaşaranlar, Fatmagül davasında gerçekleri bilen herkesi susturmaya çalışırken, Erdoğan bu kişilere bir yenisini ekleyecektir.

  Avustralya’ya dönmeden önce, Kerim, babasına doğru bir adım atar. Ancak yılların yarattığı büyük boşluk, Kerim’in babasını bir anda affetmesine engeldir. Yaşaranlar’ın basına verdiği malzemeler, Fatmagüller’e ulaşana kadar daha büyür. Kerim ve Fatmagül’ün geçmişine dair soru işaretleri artıkça, ikisi için de nefes alınacak yer kalmaz. Her şeyden bir süreliğine kaçmak, Fatmagül ve Kerim için tek çözüm yolu olacaktır.
   
 19. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aklının Kabul Etmediği Yer... Biraz Tuz Biraz Mavi
  53. Bölüm Özeti
  Fatmagül ve Kerim, ortalık sakinleşene kadar Fahrettin'in evinde kalmaya başlar. Tüm sorunların uzağında, bu evin huzuru ve enerjisi Fatmagül ve Kerim'in özlemini çektiği bir ortam sağlar.

  Reşat Yaşaran medyanın gücünü Fatmagüle karşı kullanmaya başladıktan sonra iyice cesaretlenir ve Mustafayı da daha fazla sıkıştırmaya başlar. , Mustafa köşeye sıkıştıkça çıkış yolu aramaktadır. O'nu bu esaretten kurtaracak kişi kendi ayağıyla karşısına çıkar.

  Selim ve Erdoğan hakkındaki iddiaların doğru olduğunu öğrendiği günden beri, emektar Yadigar'ın Yaşaranlar'a tavrı da değişir. Yadigar'daki bu değişim Yaşaranların dikkatinden kaçmazken, Kadir Fatmagül'ün davasında düğümü çözecek önemli bir şahidi kazanmak üzeredir.

  Geçici bir süreliğine de olsa, Fatmagül ve Kerim'in ilk kez kendilerine ait iki kişilik bir dünyaları olur. Baş başa geçirdikleri zamanın keyfini çıkarmaya çalışsalar da, Fatmagül'ün bazı korkuları hala tazedir. Kerim'i kırdığını düşünen Fatmagül, Kerim'e güzel bir sürpriz hazırlar. Fatmagül'ün sürpriziyle başlayan akşam, unutulmaz bir anla noktalanacaktır.

   
 20. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323
  Ödül Puanları:
  0
  Şehir:
  Aklının Kabul Etmediği Yer... Biraz Tuz Biraz Mavi
  54. Bölüm Özeti
  Fatmagül ve Kerimin arasında bir duvar daha yıkılmıştır..

  Yaşaranların karşısına özgürlüğünü elde etmek için çıkan Mustafa, Erdoğan'ın karşı hamlesiyle büyük bir bozguna uğrar. Reşat Yaşaran ile Erdoğan arasındaki büyüyen gerginlik giderek büyümektedir. Erdoğan kurtuluşunun, Fatmagül'ün kendi rızasıyla davadan vazgeçtiğini söylemesi olduğunu düşünmektedir..

  Fatmagül ve Kerimin baş başa yaşadıkları birkaç gün İstanbuldan gelen haberle sona erer.. Apar topar İstanbula dönmek zorunda kalırlar.. Onları büyük bir sürpriz beklemektedir.
  Öte yandan, ortalık sakinleşmiş, alınan kararla, davayla ilgili haber yapılması önlenmiş ve Fatmagül rahatlamıştır..

  Fatmagül normal hayatına döner, fakat peşindeki gölgeden habersizdir. Erdoğan planlarını uygulamak için harekete geçmiştir..
   

Bu Sayfayı Paylaş