Fatmagül'ün Suçu Ne ? - Bölüm Özetleri

'Biten Diziler' forumunda RÜZGAR tarafından 3 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

 1. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323

  55. Bölüm Özeti
  Erdoğan'ı bir anda karşısında gören Fatmagül korkuyla kaçmaya çalışsa da, Erdoğan konuşmasını yapmadan vazgeçmeye niyetli değildir.. Fatmagül'ün eve yalnız dönmesini istemeyen Rahmi, işini bitirmiş Fatmagül'ün doktor çıkışına yetişmeye çalışırken, kardeşinin zor durumda olduğunu görür ve olaylar kontrolden çıkar. Erdoğan ve Fatmagül'ün karşı karşıya geldikleri haberi iki ailenin gündemine de bomba gibi düşer. Fatmagüller cephesinde sessiz ve çaresiz bir bekleyiş başlar.

  Yaşaranlar cephesindeki korku ve şaşkınlık ise, yerini kısa zamanda yeni planlara bırakır. Yaşananlardan sonra, Mukaddes'in öfkesinin ve suçlamalarının hedefinde Fatmagül olur. Bu dönemde Kerim'in elinden Fatmagül'e destek olmak dışında elinden bir şey gelmez. Erdoğan'ın Fatmagül'ü korkutmak için attığı yanlış adım, Reşat ve Münir'in çabalarıyla altın bir fırsata dönüşür. Fatmagül uzun zamandır ilk kez çaresiz kalır
   
 2. єчℓüℓ

  єчℓüℓ (;

  Katılım:
  16 Haziran 2011
  Mesaj:
  18,323

  56. Bölüm Özeti

  Münir’in yaptığı şantajla artık, Rahmi’nin özgürlüğü, Fatmagül’ün davasından vazgeçmesine bağlıdır. Yaşaranlar, dava süreci boyunca Fatmagül’ü ilk kez köşeye sıkıştırdıklarının farkındadır. Ellerine geçen bu büyük kozu sonuna kadar kullanmak için her yolu denerler. Mukaddes’in Yaşaranlar’ın şantajını öğrenmesinin ardından, Fatmagül’ün karar verme süreci çok daha zor bir hal alır. Kerim en doğru kararı vermesi için Fatmagül’e destek olurken, Ebe Nine de Fatmagül’ün yanlış bir karar vermesine engel olmaya çalışır. Yaşaranlar cephesindeyse, her geçen saat bir zafer işareti olarak kabul edilir.

  Yaşaranlar’ın Fatmagül’ün kararını açıklaması için verdiği zaman dolduğunda, Fatmagül ve Münir savcılıkta karşı karşıya gelirler. Fatmagül, etrafını saran zor koşullar içinde kararını açıklar. Bu kararın etkileri hiç beklenmedik bir şekilde ortaya çıkacaktır. Bu arada Erdoğan’ın gölgesi de Fatmagül ve Kerim’in hayallerinin tam üstüne düşecektir.   
 3. -Luiпє.

  -Luiпє. <font face="Tahoma">Gerçekten de insanın hayatta k

  Katılım:
  28 Nisan 2011
  Mesaj:
  60,869

  57. Bölüm

  Yaşaranlar’a karşı kendisini çaresiz hisseden Kerim’in öfkesi yavaş yavaş kendine dönmeye başlıyor. Ve, Kerim giderek içine kapanıyor. Erdoğan’ın evlerine kadar girip, Fatmagül’ün gelinliğine dokunmuş olma ihtimali Kerim’i çileden çıkarır. Kerim’in ellerinde parçalanan gelinlik, Fatmagül’ün en büyük hayalini de alıp götürür. Erdoğan’ın karşısına çıkıp hesap sormak isteyen Kerim’i, Kadir engeller. Yaşaranlar’a karşı kendisini çaresiz hisseden Kerim’in öfkesi yavaş yavaş kendine dönmeye başlar. Kerim giderek içine kapanır.

  Erdoğan’la, Reşat Yaşaran arasında bir süredir devam eden sessiz savaş, Erdoğan’ın kendisine kurulan tuzağı öğrenmesiyle daha da sertleşir. Yaşaranlar, aile içi meseleleriyle uğraşırken Kadir, Erdoğan’ı köşeye sıkıştıracak delile ulaşır.

  Fatmagül, öfkesini içine attıkça sessizliği büyüyen Kerim’e destek olmaya çalışmaktadır. Bu arada Gül Mutfağı’na kadar gelip ondan yardım isteyen annenin acısına kayıtsız kalamayan Fatmagül, hikayesini öğrendiği Özge’yle konuşmaya karar verir. Bu karşılaşma Kerim’i de farklı biçimde etkiler.

  Erdoğan’ın yeniden sorguya çekilmesiyle daralan çember, Mustafa’yı da içine çekmeye başlar. Kapana kısıldığını anlayan Mustafa, tek çıkış yolunu kullanmaya karar verir.

  Maddi zorluklar Fatmagül ve Kerim’in sıkıntılarına bir yenisini eklerken, Özge’nin sesi yeni bir umudun müjdesi, yeni bir mücadelenin başlangıcı olacaktır.
   
 4. -Luiпє.

  -Luiпє. <font face="Tahoma">Gerçekten de insanın hayatta k

  Katılım:
  28 Nisan 2011
  Mesaj:
  60,869

  58. Bölüm

  Özge'nin yardım çığlığı, Fatmagülleri harekete geçirir. Fatmagül, Kerim ve Kadir Özge'ye ulaştıklarında, karşılaştıkları manzara hepsini derinden sarsar. Özge uzun süren sessizliğinin ardından büyük bir mücadeleye ilk adımını atarken, Fatmagül her anında ona destek olmak için yanında olur.

  Ailesiyle iletişime geçen Mustafa, kapıya gelen polislerin Vural cinayetiyle bir ilgisi olmadığını öğrenir. Ancak bu yeni bilgi Mustafa'yı yolundan döndürmeye yetmez. Mustafa güvenli olduğunu düşündüğü tek yerde saklanırken, geçmişiyle muhasebesi daha çok büyür.

  Özge'nin yaşadığı acı Fatmagülleri etkisi altına almışken, Kadir de Ebe nineye duygularını açmak için cesaretini toplamaya çalışır. Ebe nineyle Kadir'in geleceğe dair alacakları önemli karar tüm ailenin havasını bir anda değiştirecektir.

  Maddi zorluklar nedeniyle iflasın eşiğinde olan Yaşaranların gündeminde, Yaşaran holdinge yapılan ortaklık teklifi vardır. Bu teklifin arkasındaki isim intikamını almak için ortaya çıktığında, Reşat Yaşaran şirketinin geleceği adına önemli bir seçim yapmak zorunda kalır.

  Özge'nin eniştesinden şikayetçi olmasıyla başlayan süreç, Özgelerin güvenliğini tehdit eden bir hal alır. Bu durum karşısında Fatmagül ve Kerim harekete geçirir. Kerim, Özge ve ailesini güvenli bir yere yerleştirmek için yola çıktığında, büyük bir tehlikeyle karşı karşıya kalacaktır.
   
 5. -Luiпє.

  -Luiпє. <font face="Tahoma">Gerçekten de insanın hayatta k

  Katılım:
  28 Nisan 2011
  Mesaj:
  60,869

  59. Bölüm

  Mustafa'nın tüfeğinden çıkan kurşunla yaralanan Kerim, orman evinde yaşamla ölüm arasında büyük bir mücadele verir. Mustafa tüm suç delillerini yok etmeye çalışırken, Kerim'i de kaderiyle baş başa bırakır. Geçen her dakika, Kerim'in hayati tehlikesini daha çok artırır. Kerim'in tüm gücünü toplayarak telefonla son kez Fatmagül'e ulaşması, sessiz devam eden gecenin ortasına bomba gibi düşer.

  Fatmagül Kerim'i gerçekten kaybetme korkusuyla ilk kez karşı karşıya kalır... Bilinci kapalı bir halde Kerim'e ulaşıldığında, hastanede korkulu bir bekleyiş başladığında Mustafa yurtdışına kaçmak üzere İzmir'e doğru yola çıkar.Vural'dan sonra Kerim'in de vurulması, Yaşaranlar cephesinde akıllara ilk Mustafa'yı getirir. Sıranın kendilerine geldiğini düşünen Erdoğan ve Selim, büyük bir korku yaşar.

  Öte yandan sıfırdan kurduğu şirketini kaybedeceğini fark eden Reşat Yaşaran, depresyondadır.. Soru işaretleri takip edildiğinde, Kerim'in vurulmasıyla ilgili izler Fatmagülleri de Mustafa'ya götürür. Tüm şüpheleri üstüne çektiğini fark eden Mustafa, kaçmak için hazırlıklarını da tamamlar.

  Fatmagül ve Kerim ise tüm kötülüklere inat mutlu olmak için birbirlerine daha sıkı sarılacaktır.
   
 6. -Luiпє.

  -Luiпє. <font face="Tahoma">Gerçekten de insanın hayatta k

  Katılım:
  28 Nisan 2011
  Mesaj:
  60,869

  60.Bölüm Özeti

  Kerim'in vurulmasıyla ilgili gözaltına alınan Mustafa için zor günler başlar.. Mustafanın göz altına alınması haberi Kerim ve Fatmagül cephesinde gerilimi arttırır.. Fatmagül, Mustafanın Kerimi öldürmek istemesinin nedenlerinin peşine düşer. Öte yandan Kerimin vurulduğunu öğrenen babası tekrar İstanbula, oğlunun yanına gelir. Mustafanın gözaltında verdiği yalan ifade ile herkesi inandırmaya çabalarken Asu'yu inandıramaz.. Asu Mustafanın, Fatmagül yüzünden Kerimi vurduğunu anlar.. Hayatını uğruna değiştirdiği, her türlü tehlikeyi göze aldığı adamın, hala Fatmagülü sevdiğini düşünmek Asuya acı vermektedir..

  Öte yandan Yaşaranlardan kocasının intikamını alacağına and içen Ender, Meltemle birlikte planlarını yavaş yavaş uygulamaktadır.. Yenilgiyi ağır yaşayan Reşat Yaşaran'ın yokluğunda Perihan Enderin karşısına çıkarken, Selim de Melteme yavaş yavaş yaklaşmak için fırsat kollar.. Kerim'in hızlı iyileştiği düşünülmektedir, ameliyat sonrası başlayan öksürüğü, vurulduktan sonra uzun bir süre yağmur altında kalmasına bağlanırken, öksürüklerin sebebi ani bir krizle ortaya çıkar.. Kerimin hayatı gerçek anlamda tehlikededir. Fatmagül Kerimle yaşadıkları imkansız hikayenin böyle biteceğini, Kerimi şimdi gerçekten kaybedeceğini düşünerek, acı çeker.. Öte yandan Mustafa serbest kalır. Gözaltındayken yaşadığı kayıp yüzünden Kerime şimdi daha da öfkelidir.. Mustafanın artık kaybedecek hiç bir şeyi kalmamıştır.
   
 7. -Luiпє.

  -Luiпє. <font face="Tahoma">Gerçekten de insanın hayatta k

  Katılım:
  28 Nisan 2011
  Mesaj:
  60,869

  FATMAGÜLÜN SUÇU NE 61.BÖLÜM ÖZETİ

  Kerim'in gözlerini açmasıyla birlikte başta Fatmagül olmak üzere herkesin yüreğindeki korkular yerini sevince bırakır. Ancak bu sevinç çok uzun sürmez. Önce Mustafa'nın serbest kaldığı haberi hastaneye ulaşır. Bunun hemen ardından ise, Mustafa tüm tehlikeleri göze alarak Kerim'in karşısına çıkmanın bir yolunu bulur. Mustafa'nın içindeki intikam ateşi, Mustafa'yı hesaplaşması için Kerim ve Fatmagül'le bir araya getirir.

  Mustafa'nın tüm suçlamalarının hedefinde Kerim vardır. Yaşadığı kayıplardan sonra asıl "mağdurun" kendisi olduğunu düşünen Mustafa, hastanede büyük bir şov sergiler. Bu olay Kerim ve Fatmagül'ü ayrı ayrı etkisi altına alırken, eski hesaplaşmaları gün yüzüne çıkarır. Bir sene önce Ildır'daki "o gece" yaşanmasaydı sorusu akıllardaki yerini yeniden alır. Öte yandan Mustafa, Asu'nun ve şansının yardımıyla hakkındaki suçlamalardan aklanma fırsatı bulur. Ne olursa olsun Kerim'in vurulma olayının peşini bırakmayacak tek kişiyse Fahrettin Ilgaz'dır. Mustafa zincirlerinden kurtuldukça daha tehlikeli olmaya başlarken; Fatmagül Kerim'le düğünleri için büyük bir adım atar.
   
 8. -Luiпє.

  -Luiпє. <font face="Tahoma">Gerçekten de insanın hayatta k

  Katılım:
  28 Nisan 2011
  Mesaj:
  60,869

  62.BÖLÜM ÖZETI
  Fatmagül'ün gelinliğini kendi elleriyle dikmek istediğini duyan Kerimin gelecekle ilgili umutları daha da artar. Birbirlerine doğru attıkları küçük adımlar onları her gün biraz daha yakınlaştırmaktadır. Ebe nine ve Kadir'in nikahı öncesinde, evde tatlı bir telaş hakimdir. Herkes nikah hazırlıkları için koştururken, Gül mutfağında da sevgililer gününe özel siparişleri yetiştirmek için büyük bir uğraş verilir. Planlarını uygulayacağı zamanı bekleyen Mustafa, giderek Fatmagülü içinde daha da büyütmeye başlar. Mustafa ne pahasına olursa olsun Kerim'den intikamını almaya kararlıdır. Kadir ve Ebe ninenin 14 Şubat'ta gerçekleşen nikah töreni, Kerim ve Fatmagül'ün düğününe ön bir hazırlık olur. Nikah sonrasında yeni evli çift balayına çıkarken, Fatmagül ve Kerim de ilk kez sevgililer gününü kutlamak için yalnız kalırlar. Bütün yaşananları unutup ilk defa yaşıtları gibi davranarak geçirdikleri o gün ve gece ikisi için de çok özeldir.. Diğer taraftan Asu, hayatındaki Fatmagül gerçeğiyle sonunda yüzleşir. Mustafa'nın Fatmagül'ü hala çok sevdiğini, dolaylı da olsa O'nun ağzından duymak Asu'ya en büyük darbeyi indirir.. Bugüne kadar Mustafa'ya destek olan Asu, sonunda suskunluğunu bozmak üzere Fatmagül'ün karşısına çıkmaya karar verir.
   

Bu Sayfayı Paylaş