gözlemlediklerim ve düşündüklerim

'Şikayetçiyim' forumunda cold__fire tarafından 15 Ağustos 2012 tarihinde açılan konu

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.
  1. cold__fire

cold__fire New Member

Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ARAŞTIRMACI
    *****"gezelim görelim öğrenelim" bu bölümde çok aşırı bilgi ve parça parça bilgi olduğunu gördüm.

herhangi bir şekilde yurtdışna veya yurtiçine gitmek isteyen bir kişi bu forumdan bakıyor olsa binbir parçaya bölünüyor. "en azından ben bakarken çok zorlandım"

benim görüşüm konuların belirli şekilde bütünlükte toplanmasıdır

örneğin almanya ile ilgili bütün konular tek bir konunun içinde açılmalı parçalanmamalı çünkü oraya gidecek bir kişi almanya ile ilgili ulaşabileceği tek bir konunun olması çok daha faydalı olacaktır veya iki ülke arasında karar vermeye çalışan bir kişinin onlarca sayfa açmasındansa 2 sayfa açıp karşılaştırması daha mantıklı olacaktır.

*****"bilgi kulübü içerisindeki üniversiteler" adlı bölümde sadece adres verilip tanıtım yapılmış bence buraya üniversite hakkında kafasında sorusu olanlar veya meslek grupları hakkında soruları olanlar diye ayrı bir bölüm açılabilir. çünkü tercih dönemlerinde veya üniversite bölümleri konusunda insanlar gerçekten çok zorlanıyor ve karar veremiyorlar.

*****"güncel haberler" adlı bölümde bazen aynı haberin farklı kaynaklardan alınarak haber yapıldığını fakat haberlerin sadece bir kaç cümlesinin değiştiğini görüyorum. bu bölümde aynı habere rastlamak çok mümkün oluyor dikkat edebilirseniz sevinirim.

*****benim bir başka görüşüm deneyimlerimiz adlı bölüm açılmasıdır burada günlük hayatta yaşadığımız ve zorluk çektiğimiz şeylerle nasıl üstesinden gelip çözümün nasıl olduğunu bulduğumuzu ifade edebiliriz örneğin mecidiyeköyden beşiktaşa gitmek için şu otobüs var fakat şu da alternatif olarak kullanılabilir ücretleri şunlardır ve şu kadar dakikada gidiyor rotaları da şöyle vs diyebilir veya kişisel gelişimde empati adında ödev hazırlamak isteyenler işte şu kitaptan veya şu internet sitesinden faydalanabilir diyebilir ve hatta kendi ödevini de ekleyebilir. kendi yazdığı çözümlere taglar ekleyerek bunu daha aktif hale getirilebilir aratıldığında direkt olarak istediğimiz şeylerin çıkması için diye düşünmekteyim.

umarım eleştirimi ve önerilerimi dikkate alır ve gereğini yapabilirsiniz..

iyi forumlar.

2. RAPAEL

RAPAEL Gözde Üye

Ödül Puanları:
    38
    Öncelikle Merhabalar

Gezelim Görelim adlı bölümümüz de tek konuda veya birkaç konuda bir ülke veya bir ille ilgili herşey paylaşılabilir. Ama bu sistem konuları sınırlar ve kısıtlar. Google dan gelen ziyaretçi sadece tek alternatifle gelmiş olur. Misal Almanya hakkında herşey diye bir konumuz var bu konuyu Google da arattığınız da sadece sınırlanmış bir konu görürsünüz. Çünkü başlık ve etiket olarak çok noksan bir konu olacaktır. Ama Almanya' nın yemeklerini, posta kodunu, gelenek göreklerini ayrı başlık ve etiketlerde, taglarda sunduğumuz da konuya hem çabuk ulaşıldığını ve de gerekli desteğin anında alınmasını sağlayacağız.

Bilgi Kulübünde herşey paylaşılabilir. Daha doğrusu bilgi destekli herşey. Tabiki neden olmasın dediğiniz olgular mantıksız değil aksine çok faydalı şeyler açılabilir, ve bu yöndeki sunumlar izleyiciye aktarılabilir.

Güncel haberler bölümündeki konularımız farklı kaynaktan olduğu sürece içeriğinde biraz, veya az bir değişikliğin olup olmaması önemli değil. Sonuçta kaynak ekleniyor. Sorun teşkil etmiyor.

Son olarak da dile getirdiğiniz öneri olabilir tabiki. Bölüm adı Deneyimlerimiz mi olmalı burası tartışılır tabi. Daha kapsamlı ve öznel bir isim bulunabilir. Bu dediğinz olguları taşıyacak çok bölümümüz var. Ama iş Webmaster ve Adminlerimize kalmış. Onlar uygun görürlerse açarlar tabiki.

iyi forumlar dilerim.

3. cold__fire

cold__fire New Member

Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ARAŞTIRMACI
    "ingilizce (english)" bölümünde lütfen google translate kullanmamasını rica ederim çünkü ingilizcesini geliştirmek isteyen arkadaşlarımız için gerçekten çok kötü olabilir. Kendilerinin bozuk bir çeviri yapması daha iyiyken bu çevirilerle lütfen kafalar karışmasın.

eklemek istediğimden biri daha:

Dünyanın en uzun alfabesi - Formistan Forumları

12 santimetre kalınlıktaki buzun altında yüzme rekoru - Formistan Forumları

Dünyanın en büyük çalınabilir kemanı - Formistan Forumları

bu türdeki konuları (garip olaylar içindeki guinnes rekorlar kitabı) açmaktaki amaç 2 cümle yazıp konu açmak mı sadece forumda? bu tür bilgileri merak edenler için ayrıca başka siteye de bakmaları mı gerek anlayamadım? lütfen konunun bütünü açısından daha fazla bilgi verilip daha fazla incelensin.

4. RAPAEL

RAPAEL Gözde Üye

Ödül Puanları:
    38

Konuya siz eklemeler yapmalısınız ki konu gelişsin büyüsün. Sadece üyenin açtığı konunun içeriği yeterince açık ve net sunuluyorsa o zaman o konunun gelişimi ne olacak? Bu tür kısa, içeriği noksan konulara sizler üyelerimiz katkı yapmalısınız. Zaten paylaşımında amacı, güzelliği burda değil mi.

5. cold__fire

cold__fire New Member

Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ARAŞTIRMACI
    o bölümün konularının geneline bakmanızı tavsiye ederim. Ben en azından ilk 300 konuya göz gezdirdim. Konunun zaten açık ve net olması lazım ki soru sorulabilsin ve geliştirilebilsin. 2 cümleyle konu açılmasına ben karşıyım açıkçası. Paylaşım güzel yapılırsa aşırı eksik noksan yapılmazsa en azından ben kendi ilgi alanımda eklemeler yaparım ama bu konularda nereden tutsan elinde kalır.

Konu Durumu:
Yanıtlara kapalı.

Bu Sayfayı Paylaş