Kıyamet öncesi çatışma kaos yaşanacak

'Ahir, Zaman, Ahiret' forumunda yeruşelim tarafından 1 Ağustos 2014 tarihinde açılan konu

 1. yeruşelim

  yeruşelim New Member

  Katılım:
  1 Ağustos 2014
  Mesaj:
  7

  ARAP BAHARI VE ORTADOĞU
  · Yönetimlere karşı bir direniş yaşanıyor. İlk Türkiye’de seçimlerle ve refarandumla bu süreç başladı. Sonra bu sürece arap baharı, afrika müslümanları ve avrupa madurları katılmaya başladı. Yönetimlere karşı başkaldırı küreselleşti. Çünkü dinsiz yönetimler mazlum ve inanan halkları sömürüyor ve zulmediyordu.
  · El Kaide ile islama saldıran şeytan artık geri dönüşü olmayan bir yola girmiştir. Ortadoğu’da Işid ve hamas halk hareketi olarak ortaya çıkmışitır. Afrika’da halk hareketine Boko haram dediler. Afrikada müslümanlar da özgürlük talep ettiler. Işid ve Boko haramı terör diye kötülüyorlar. Halkın hareketini bastırmaya çalışıyorlar. Afganistan ve pakistan’da inançlı halkların çabalarını da el kaide terörü diye bastırmışlardı.
  · Dünya hep küresel bozguncuların yalanı ve dayatmasıyla yürümektedir. Bu düzenleri artık yıkılmak üzeredir. Arap baharı yeni düzenin ilk işaretini vermektedir.
  · Arap baharı, afrika baharı şimdide avrupa baharı ile küresel değişim güç kazanıyor. Dünya değişiyor ve yeni bir merkez gün yüzüne çıkıyor. İnancın temsili Türkiye yeni tarih sahnesinde yerini alacaktır. Müslümanlar ve inananlar lidersiz ve sahipsiz idiler. Osmanlı yıkılınca doğunun ve inananların egemenliği yıkıldı. Batının ve inançsız dünyacıların egemenliği kurulmuştu. Tam yüz yıldır dünya kötülükle yönetildi. 2008 krizi ile bir değişim başladı. 2012’de bu değişim güç kazandı. 2014’den sonra zafere doğru gidecektir.
  · Önce arap baharı başladı. Daha sonra Arap baharını mevcut yönetimler bastırdılar. Savaş ve çatışmalar çoğaldı. Yönetimlere yerleşmiş bozguncular silahla ve öldürerek halkları bastırmaktadırlar.
  · Her bölgede savaş ve çatışmaların artmasıyla dünya daha kötü bir hale geldi. Her ülkede her şehirde ve her beldede inananların ve inanmayanların oluşturduğu çatışma ve gerilim hat safhaya çıkacaktır. Mesela ırkçılık yapanlar ile barışı savunanların gerginliği bir şehirde yaşanırken başka şehirde şii suni gerginliği yaşanmaktadır. Bir bölgede cumhuriyetçi-*demokrat gerginliği görülürken bir bölgede Müslüman hristiyan gerginliği görülecektir. Korkmayın bu gerginlik ve çatışmaların olması gerekli. İnsanlar ölse de sonu hayıra çıkacak. Ve sonunda esenlik gelecek.
  · Katolik dünyası yıllarca savaş istedi 11 eylül sürecine destek verdi ve ortadoğuya zulmetti. Şimdi kötü hale getirdikleri ortadoğunun tepkilerine karşı barış söylemlerinde bulunma saçmalığına girmektedir. Ruhani lideri Papa Franciscus Vatikan'da 'Barış için Dua Zirvesi'ne ev sahipliği yaptı. Papa'nın geçen ay Ürdün İsrail ve Filistin'e gerçekleştirdiği ziyarette ortadoğunun çok karışık olduğunu öğrendi. Bölge bozguncuları Papa’dan dua istediler. Müslümanlar harekete geçti dediler. Papa’nın gündeme getirdiği "Ortadoğu'da barış için birlikte dua etme fikri", Vatikan'daki tarihi törenle gerçekleşti. Allah bozguncuların sömürgecilerin ve zulmedenlerin duasını kabul etmez.
  · Suriye, Mısır ve libya’da inananlar harekete geçti. Müslüman kardeşler başa geçti. Ama sonra darbe ve baskılarla inananlar yönetimlerden düşürüldü. Önce başa geçen inananlar sonra tekrar gerilediler. Suriye ve Mısır’da göstermelik bir seçim yaptılar. Katılım oranlarının çok az olduğu ve hile yaparak kendilerince seçim kazandıklarını iddia ettiler. İnançsızlar Suriye ve Mısır’da zafer kazandıklarını sanıyorlar. Durun bakalım. Tanrının savaşı daha yeni başladı. Çok şeyler yaşanacak. Azınlık zorbalıkla çogunluktaki inanan halkları bastıramayacak.
  · Ortadoğu’da değişime küresel güçlerin gücü yetmiyor. Değişimi savaş ile de olsa durduramıyorlar. Ve uzun vadeli analiz ederseniz öldürerek bu savaş bitmeyecek. Ve kaybeden mutlaka batıl olacak. Doğruluk ve insanlık kazanacaktır.
  · ABD ve batı ortadoğudaki ve dünyadaki değişimi durduramıyor. Yandaş yönetimlere ve halklara silah desteği versede savaşla devam edemeyecekler ve yenik düşecekler. Çünkü değişim çogunluk halktan ve güçlü olarak gelmektedir. Batıla kim prim verir ki. Ve batıl aldatarak ve halkı bastırarark ne kadar devam edebilirdi ki.
  · BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Suriye'ye ilişkin açıklama yaptı. "Hayal edilemeyecek ihlaller yaşandı"
  · Suriye’de gerginlikler çevre ülkelere de sıçrıyor. Bazen esad-Lübnan bazen esad-Türkiye gerginlikleri yaşanıyor. Lübnan'da Esed yanlıları ile karşıtları arasında çatışmalar yaşanıyor. Devam eden çatışmalarda ölü sayısı 23'e, yaralı sayısı 120'ye yükseldi.
  · Suriye’de artık halk ülkeyi terk etti. Suriye’de Rusya yanlıları ile islam yanlıları savaşıyor. Dünyanın çeşitli yerlerinden cihad için bölgeye gelen savaşçı insanlar Esad rejimine karşı savaşıyorlar. Amaçlarının Allah ve din davası olduğuna inanan bu askerler şeytanın yandaşı küresel güçlerle savaştıklarını düşünmektedirler. Kendilerini Mehdi’nin ordusu olarak niteliyorlar. Küresel güçlerin G-7 nin Esad’a destek vermesinin ardından islamcı halklara destek sürekli artmış ve savaşın ve işin içinden çıkılmaz bir hal almıştır. Ayrıca Deccal’in ordusu da avrupa taraflarından toplandı. Esad’ın ordusunda artık çok az suriye’li var. Koreli, sırp, kıbrıslı, rum, kosovalı, ispanyollar vardı. Suriye savaşı küresel bir savaşa dönmüştü. Bu savaş şeytanın ve Tanrının arasında gerçekleşiyordu. İki anlayış ikiside kendini hak yolda sanıyordu. Birisi dünyacılar diğeri ahiretçilerdi. Tarih önemli dönüm noktalarında böyle savaşlara şahitlik etmiştir.
  · Suriye’de korkunç şehir görüntüleri var. Evler sokaklar savaştan nasibini fazlasıyla almış. Büyük bir yıkım ve yüzbinleri aşkın ölüm yaşandı.
  · ABD'nin Suriye politikasının sahadaki gelişmelerin hızına yetişecek şekilde gelişmediğini ifade eden Eski ABD'nin Şam Büyükelçisi Robert Ford, “Devamlı olarak virajın arkasında kaldık. Dolayısıyla, bu politikayı kamusal olarak daha fazla savunamaz noktaya gelmiştim, böyle olduğunuzda da artık gitme zamanıdır” diyerek, görevinden ayrılmasının gerekçesini açıkladı. Ford, Suriyeli ılımlı muhaliflere ABD'nin silah ve diğer ölümcül olmayan yardımları göndermesi gerektiğine işaret ederek, “Eğer bunu birkaç yıl önce yapsaydık, yardımları artırsaydık, bugün El Kaide ılımlı muhaliflerle rekabet eder hale gelemezdi” diye konuştu.Ford, ılımlı muhaliflerin silahlar konusunda ellerinin bağlı olduğunu, çünkü ne Esed ne de El Kaide destekli grupların sahip olduğu gibi kaynaklarının bulunmadığını dile getirdi.ABD'nin de şimdi ılımlı muhaliflere yardımlarını bu yönde artırmaya hazır olup olmadığının hala net görünmediğini belirten Ford, Obama yönetiminin Suriye’de askeri değil siyasi çözüm aranması gerektiğine yönelik yaklaşımını ise "Bu bir iç savaş ve sahada dengeler zorlanana kadar siyasi müzakerelere ulaşamazsınız. Sahadaki durum burada kilit konumda" şeklinde eleştirdi.Ford, Suriye’deki meşruluğu tartışmalı devlet başkanlığı seçiminin ise savaş alanında değişiklik yaratmasını beklemediğini, ancak bunun, Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed’in iktidardan vazgeçmeye niyetli olmadığını gösterdiğini kaydetti.
  · Suriye’de 2013 sonunda varil bombalı saldırılar 949 can aldı Ve her geçen gün can alamaya devam ediyor..Ölenlerin yüzde 96'sının sivillerden oluştuğu belirtiliyor.
  · Sivillere saldırılar dehşet terör eylemleridir. BM Sözcülüğü'nden Humus'taki saldırılara yönelik açıklama geldi. Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-mun, Suriye'nin Humus kentinde dün düzenlenen saldırıları kınayarak sivillerin hedef alınması ve sivillerin bulunduğu bölgelere hava saldırısı ile varil bombası atılmasının durdurulmasını istedi.
  · Suriye’de Humus harabe kente döndü.
  · Yemen'de son iki haftada gerçekleşen çatışmalarda 455 kişi hayatını kaybetti.
  · Küresel ekonomi nedeniyle iyice gerileyen ABD Afganistan’dan çekilecek. Çekilirken kimseyi geride bırakmamak için Taliban ile esir takası yapıyor. ABD’de esir takası tartışma konusu olsada ABD çekilmeye mecbur. ABD’Yi bekleyen çok sorun var. Ekonomileri de çökme noktasında. Karışan Afrika ve savaşan bir doğu avrupa var. Ortadoğu karışık ve herşeye yetişemiyor.
  · Libya bir türlü durulmuyor.Libya’da hükümet bazı bölgelerdeki silahlı birlikleri denetim altına alamadı.
  · Irak Kürt Bölgesel Hükümeti Sözcüsü Sefin Dizayi, Amerika Birleşik Devletleri'nin (ABD) petrol satışında Bağdat hükümetinin onayını istemesine ilişkin, "ABD'nin tavsiyelerine saygı duyduk. ABD, Kürdistan bölgesinden ziyade Bağdat hükümetine baskı uygulamalıdır" dedi. Musul petrolleri Allah’ın izniyle eski sahiplerine döndü.
  · Irak parlamentosunda Güvenlik ve Savunma Komisyonu Başkan Yardımcısı İskender Vetut, İsrail'i, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) adlı terör örgütüne silah vermekle suçlayarak, IŞİD'den ele geçirilen bazı silahların İsrail yapımı olduğunun tespit edildiğini söyledi.
  · Irak’ta Yine birileri kendilerince seçim yapıyorlar. Seçim adil bir düzende yapılmıyor. Seçim sonuçlarını daha önceki seçimlerdeki gibi hile ile sonuçlandırılacak. Maliki yönetimi amerika’nın istekleri doğrultusunda seçimlere hile karıştırıyor. Irak bombardıman ateşinde sürekli iç çatışmalar devam ediyor.
  · Irak kaosta bırakıldı. Her gün kan gölü. Devlet, adalet ve düzen yok. Öldürerek yok ederek hayatta kalma dönemi yaşıyorlar. Bu ülkeyi bu halde bırakanlara lanet olsun.
  · Mısır ordusunun, Refah kentinde altından tünel geçtiği gerekçesiyle bazı evlerin yıkımı için patlayıcı madde kullanması sonucu Gazze tarafında çok sayıda ev ve bir cami hasar gördü.
  · Mısır’da halkın bastırılması sonucu darbe gerçekleştirlmişti. Darbeciler silah ve şiddet ile halkı bastırdı. Halk çeşitli zamanlarda gösteriler yapmaktadır. Mısır’da darbeci yönetim bu tür gösterileri şiddet ile bastırmaktadır. Darbeci hükümete resti çeken Türkiye ile ilişkiler Mursi dönemindeki gibi değil. Ticaret neredeyse yok. Darbeci Sisi’yi bir kurtarıcı gibi dürüst insan şeklinde tanıtıp medya ile yönlendirme siyaseti yaptılar. Mısır’da yine tipik Amerikan ve israil siyaseti gördük. Yalan ve yönlendirme ile bir algı oluşturarak insanların iradeleri çalındı ve aldatma yöntemi Mısır’da çok iyi uygulandı. Tamamen taraflı medyaları ve ülkenin eski sahiplerinin zenginlerin israil ve Amerikan yanlılarıyla bezenmesi Mısır’da inanan halkların gelişim sürecini tıkamaktadır. Mısır’da Üniversitelerde insan zinciri eylemleri ve yürüyüş düzenleyen darbe karşıtı öğrenciler, güvenlik güçlerinin göstericilere sert müdahalesini kınayan sloganlar atarak, tutuklu arkadaşlarının serbest bırakılmasını talep etti.
  · Mısır’da siyaseti engelleyen demokrasiyi yasaklayan darbeci bir anlayış, insanların düşüncelerini ölümle sonuçlandıracak kadar diktatördür. Mısır mahkemeleri 529 Müslüman Kardeşler üyesini İdam cezasına çarptırdı.
  · Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan) adına yapılan yazılı açıklamada, darbecilerin, basını, "insanları yanıltmak", polis ve askeri, "halkı öldürmek", yargıyı ise "İhvan'ı bitirmek için" kullandığı savunularak, idam kararlarının "İhvan'ı yok etmeye yönelik" yeni bir operasyon olduğu ifade edildi.
  · İktidarların yönetimi yıkılıyor. Mısır’da idam kararları ve baskı sonucundan korkuyorlar. Sürekli büyüyen hak ve mazlum halklar hak arayışını arttırıyor. Uluslararası kamuoyu dediğiniz şey iktidarlarsa, bir kısmı korkusundan, bir kısmı çıkar hesapları ile ses çıkartmıyor. Mısır'da iktidarın tek alternatifi var, o da İhvan. Mısırı kaybederlerse bu Afrika’nın ve Arap dünyasının kaybı olacak.Dahası, Onlar açısından İsrail'in varlığı ve güvenliği tehlikeye girecek.. Bunu düşünmek bile istemiyorlar..
  · Mısır'ın başkenti Kahire'de, mahkeme yakınındaki kontrol noktasında meydana gelen patlamada bir polis hayatını kaybetti.
  · Genel Sekreter'in, BM İnsan Hakları Yüksek Komiserliği'nin "Mısır’da uluslararası insan hakları hukukunun ihlal edildiğini" bildiren açıklamasını desteklediğini ifade eden Haq, Ban'ın bu konudan endişe duyduğunu ve yakından izlemeye devam edeceğini söyledi. BM Genel Kurulu'nda idam cezalarının infazlarının ertelenmesi konusunda kabul edilen karara uymalarını istiyor" dedi. (BM bu durumu istese de İsrail darbeci mısır yönetimine idamların gerçekleştirmesi baskısı yapacak. Ve Mısır’ın darbeci lideri Sisi idamları gerçekleştirecek. Ancak bu Sisi ve darbecilerin en büyük hatası olacak. Çünkü ülkede darbeciler etkisini zamanla kaybedecek. Küresel değişimin de bu duruma etkisi olacak. Ve İsrail gün gectikçe bölgede cılız kalacak.)
  · Irak’ta tam bir kaos yaşanıyor. Her yerde çatışma ve savaş var. Irak'ta evlere tank ve top mermileri isabet etmesi sonucu 8 kişi öldü, 9 kişi yaralandı.
  · Irak Parlamento Başkanı Usame el-Nuceyfi'den ise çok çarpıcı açıklamalar geldi. Musul kentinin çok kısa bir sürede terör örgütü IŞİD'in eline geçtiğine yönelik bir başka soruya ise Nuceyfi, "Ordu güçleri hiç bir neden olmadan görev yerlerini terk etti. Asker de başındaki komutan da yerinde durmadı. Ordu silahları yerlerde, zırhlı araçlar bomboş sokaklarda bırakılmış durumda.Halk güvenlik nedeniyle göç etti. Türk konsolosluğu ve Türkler rehin alındı.
  · Önce ülkeler arası sorunlar ve çatışmalar artacak hatta tavan yapacak. Gerilimler savaşlar gözlenecek. Sonra Türkiye tüm bu çatışmaları ve sorunları gidermeye başlayacak.
  · Esad uydurma bir seçim yaptı. Katılımın çok az olduğu ve ülkenin çok azında sandık uygulayabildiği saçma bir seçimle zafer kazandıklarını iddia ettiler.
  · Maliki ve IŞİD'in eylemleri nedeniyle 800 bin kişinin yerinden olduğunu bildirdi.
  · İsrail'in yeni yerleşim birimleri oluşturma planına İngiltere'den tepki geldi. Ardından AB’de tepki gösterdi. İsrail ağresif tepkiler gösteriyor.
  · Filistin'de İsrail'i kızdıran gelişme oldu. Filistin'de El Fetih ile Hamas uzun bir aradan sonra birleşme konusunda ciddi bir adım attı. 5 hafta içerisinde ulusal birlik hükümeti kurulması gündemde. İsrail ise bu duruma tepkili. Filistin'de El Fetih ve Hamas'ın birleşmesi ile işgalcilere karşı Müslümanlar kendi vatanlarında daha güçlü olacak.
  · Avrupa Birliği'nden İsrail'e uyarı! Hamas ile El Fetih arasında sağlanan anlaşmaya tepki olarak Filistin'le barış müzakerelerini askıya aldığını açıklayan İsrail'e Avrupa Birliği'nden uyarı geldi.
  · İsrail asıllı caz sanatçısı Gilat atzmon, "İsrailliler sömürmekten çok Filistinlilerin gitmelerini istiyor. İsrail, etnik temizleme sistemidir. Diğer bir deyişle İsrail, Nazi Almanyası'ndan hiç farklı değildir" dedi. İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) İstanbul Şubesi tarafından şubenin Vefa'daki merkezinde düzenlenen toplantıda konuşan Atzmon, çatışmalara dair yaklaşımının politik değil, teorik bir tarz olduğunu söyledi. "Siyonist Yahudiliğin tehlikeli bir olgu olduğunu ve bunun mahiyetinin sorgulanmasına izin verilmediğini" dile getiren Atzmon, şunları kaydetti: "Problem sadece Filistin'de değil. Aynı zamanda Türkiye'de de hükümet üzerinde baskı kuran Yahudi lobileri var. İkinci Irak savaşı bu lobiler tarafından hazırlandı. Filistin'den bahsederken sömürgecilikten bahsetmek gerekir. Yahudiler kendileri Fransızlara, Almanlara benzetir. Ancak şunu unutuyorlar; siyonizm başka hiç bir şeye benzemez. İsrailliler sömürmekten çok Filistinlilerin gitmelerini istiyor. İsrail, etnik temizleme sistemidir. Diğer bir deyişle İsrail, Nazi Almanyası'ndan hiç farklı değildir." Atzmon, yatırımcı George Soros'un, Gezi Parkı olayları sırasında eylemcileri desteklediğini ileri sürerek, "Soros adındaki bir Yahudi'nin bu grupları desteklediğini göreceksiniz. İran'da da Mısır'da da başardı. Arap Baharı'nı kışa çevirdi. Şu anda Ukrayna'da çalışıyor" dedi.
  · İsrail Başbakanlığı, Cumhurbaşkanı Şimon Peres'in, "2011'de Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas'la barış anlaşmasına varıldığı ancak bununBinyamin Netanyahu tarafından engellendiği" yönündeki ifadeleriyle ilgili açıklamada bulundu.
  · Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas’ın Washington’daki görüşmelerine eşlik eden Filistinli Başmüzakereci Saib Erakat, devam eden müzakerelerle ilgili soruları cevapladı. Varılacak nihai bir anlaşmanın her iki tarafa birçok kazanımlar sağlayacağını dile getiren Erakat, “ABD Başkanı Barack Obama ve Dışişleri Bakanı John Kerry’nin başarıya ulaşması, en fazla Filistinlilere yarar sağlar, başarısızlıktan ise hiç kimse Filistinliler kadar kayba uğramaz. Biz gerçekten başarmak istiyoruz. Obama ve Kerry’nin hakikaten başarılı olmasını istiyoruz. Onların başarısı benim için özgürlük, bağımsızlık, devlet olma durumu anlamına geliyor. Filistinlilerin sahip olabilecekleri bir ev anlamına geliyor. 29 Nisan’a kadar, 9 ayın başarılabilir ve yapılabilir bir çözüm getirmesini ümit ediyorum” diye konuştu.(Garibim Erakat bilmiyor mu Obama ve Kery israile sürekli sadık kalacaklarını ve israil çıkarlarının daima yanında olacaklarını 2013 yılında defalarca söylemişlerdi. Barış görüşmelerinde sadece İsrail’in birtakım çıkarları aranmaktadır. Ve İsrail hiçbir zaman Flistin’e nefes aldırmak istemeyecek. Bölgede savaş siyaseti yapan ve bunun üzerinden kazanan ülke İsrail ve onun ardındaki küresel güçlerdir. Bu tür görüşmeler yüzlerce kez yapıldı bazen neden tekrar bu görşmeler gündeme geliyor diye sorduğumda israil çözüm ve barış istemiyor cevabını defalarca teyit ettik. Çünkü israili kuran Amerikalı birkaç zengin bozgunculukla kazanmayı yol edinmiş. Ve zorbalıkla haklılıkları için çabalıyorlar.)
  · Dünyada Flistin ve İsrail mücadelesini incelediğinizde haksızlık ve hukuksuzluk üzerine kurulu bir düzenin getirdiği savaşı görürsünüz. Haksız zorbalar sahiplenmesi sürekli savaşla sürdürmeye çalışacaklardır. Buna mecburdurlar. Bu stres halklara yüklediğiniz bu düşmanlık sadece birkaç kendini inanan sanan amerikalı işadamın isteğidir. Ancak sayısız ölümlere neden olmaktadırlar. Hem Flistin topraklarına geleceksiniz, oradaki barışı bozacaksınız. Kutsal kitap’ta Tanrının krallığına Siyon gösterildi diye bu bölgeye gelerek zorbayla bir krallık kurma çabaları ne kadar tanrısaldır sizce. Amerikada güç sahibi birkaç zengin kendilerini tanrı yolunda sayarak haksız kazanç ile Filistin bölgesindeki halka haksızlık ve zulüm üzerinden mehdi krallığı kurmaya çalışmışlardır. Yeni dünya dedikleri kıtalara zorbalıkla sahip olanlar o bölgenin halklarını öldürenler kalkıp hak yoldayız diyorlar. Zorbalıkla topraklara sahip olma çabası ve tanrı yolunda bölge halkına fitne ve savaş çabası ne kadar doğru ve tanrısaldır. Haksızlık fitne ve savaş üzerinden tanrı krallığı kurulmaz. Bu İsrail zihniyeti ile bu savaş hiç bitmez. Savaşta kazanan olmaz ama barıştan herkez kazanır. Esenlik ancak barış ile mümkündür. İsrail, Filistine ve ortadoğuya savaş siyasetiyle ayakta durmayı ve kazanmayı yol edinmiş. Güttükleri savaş ve düşmanlık siyaseti boştur. Batıl, hükmetmek ve sahip olmak için bu yöntemleri kullanır. Ancak nereye kadar haksızlıkla sahip olacak ve hükmedecektir. Haksızlığa mutlaka tepki doğar ve bu savaşın sonu yoktur. İnsanlara ve yeryüzüne zorla sahip olmak ve yönetme düşüncesi çok şeytanidir. Bu savaş haklı gerekçeli olmayınca yıllarca sürmektedir. Ve sonsuza kadar da sürer.
  · Savunma Bakanı Moshe Yalon, yazılı açıklamasında, "Başarıyla fırlatılan Ofek 10 uydusu, İsrail'in olağanüstü teknolojik yeteneklerinin ek kanıtıdır" ifadesini kullandı. Yalon, Ofek 10 uydusunun, İsrail devletinin istihbarat toplama yeteneğini geliştirip, savunma topluluğuna, günün her saatinde her türlü hava koşullarında uzaktaki ve yakındaki tehditleri yönetmesine imkan sağlayacağını belirtti. Çalışmada emeği geçen Savunma Bakanlığı Uzay Ajansı ile İsrail Uzay Endüstrisi'ne teşekkür eden Yalon, "Komşularımız üzerindeki önemli teknolojik üstünlüğümüzü güçlendirmeye devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu. İsrail, 4 yıl önce de benzer bir "casus uydu"yu uzaya fırlatmıştı. "Casus uydu" İsrail'e, İran'ın yanı sıra bölgedeki diğer Ortadoğu ülkelerini de izleyebilme kabiliyeti kazandırdı. Hepsinden önemlisi Türkiye’yi izliyorlar. Geçtiğimiz aylarda Türkiye’de bir uydusunu Kazakistan’dan fırlatmıştı.
  · İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Filistin'de kurulacak uzlaşı hükumetinin tanınmaması çağrısında bulundu.
  · İsrail, Kıbrıs’ta petrolü çıkarmak ve dağıtmak için Amerika’dan yardım istedi. ABD dışişleri bakanı Con Biden Kıbrıs’a gelerek Güney ve Kuzey kıbrısa barış girişiminde bulundu. Sırf çıkarlarından dolayı amerikayı kullanan İsrail Petrolün taşınması konusunda çıkmazda kaldı. Bir de ziyaretinin k.kıbrıs türk kesiminin tanındığı anlamına gelmez diyor. Tanrı onların kirli planlarına izin vermeyecek. Batmakta olan Kıbrıs’a israil sahip çıktı. Para yardımı yaptı, karşılığında ucuz petrolü çıkarma ve satma fırsatı yakaladı. Şimdi bu çıkmazdaki durumunu kullanmak istiyor. Ama her yoldan önleri kapalı. Türkiye’ye mecbur kalıyorlar. Anlaşmak için kuzey kıbrısı ikna ederek Türkiye üzerini kullanmak istiyorlardı. Yıkılmak üzere olan Yunanistan’a da Avrupa ve İngiltere destek çıktı. Amaçları Türkiye’ye karşı kullanmaktır. Zamanla bu durum daha net görülecektir.
  · İsrail mescid-i Aksa’yı işgal ediyor. Diğer dinlerin özellikle de müslümanların ibadet etmesi engelleniyor. Müslümanlar Mescid’i aksadan yaka paça dışarı atılıyor. İsrail askerleri ile müslümanlar ibadet için aksa çevresinde tartışıyor ve çatışıyorlar. İşte dinlerin özgürlük merkezinde neler yaşanıyor. Gerçekten tanrı yolunda hak bir egemenlik olsaydı orada tüm dinlerin tanrıya ibadet etmelerine fırsat ve zemin hazırlanırdı. Ama günümüzde şeytanın egemenliğini ve sıkı tarafgirliği görmekteyiz. Kutsal topraklar artık zorbaların merkzi durumdadır. Mescid-i Aksayı işgal eden diğer dinlere kapatan ırkçı ve saldırgan tavır sergileyen İsrail bu kafayla mutlaka kaybedecektir. Zorbalıkla sahip olmak ve hükmetmek inançsızların felsefesidir.
  · İsrail dünyanın bu kargaşalı ve yoğun siyasi atmosferini fırsat bilip Filistinlilere baskı ve zulmünü arttırdı. Filistinlileri öldürüyorlar. Yerleşim yerlerini gasbediyorlar. Bazı ibadethaneleri ilhak ediyorlar. İbadetlerini ve yaşamsal gerekliliklerini engelliyorlar.
  · ABD ve İsrail ortadoğuda ortak çalışma sergiliyorlar. İsrail’in insansız hava araçları da kullanılıyor. Pakistan’da, Afganistan’da, Suriye’de,Yemen’de insansız hava araçlarıyla inanan halkların liderlerini avlıyorlar. Gökten bilinmedik bir yerden bir füzenin bir anda tepenize düşmesi ne kadar haince bir saldırıdır. İnsansız hava araçlarıyla saldırılar çok canicedir. Böyle silahlar gözlem haricinde yasaklanmalıdır.
  · ABD’ yönetiminin Taliban ile esir takası ABD’yi karıştırdı. Müslümanların adam yerine konulmasına ve esirlerin bağışlanmasına tahammül edemeyen din düşmanları bu durumu medyalarında kullanmaktadır. Halkı daha çok islamafobiye yöneltmektedirler.
  · ABD afganistan’da taliban’ı bitiremez. Halkın yüzde yetmişi inançlı halktır. ABD inananlara taliban ve Elkaide diyor. İnananların hepsini öldürerek bitiremezler. Zaten bitiremediler ve Afganistanı yenemediler. Azınlık yandaş afganları destekleyip çogunluk müslüman halka zulmeden ve madenlerinde gözü olan ABD Afganistanda büyük bir kayıp yaşamıştır. Afganistan’da her geçen gün ABD’ye tepki artmaktadır. Bir zamanlar bu tepkiyi küçümsüyorlardı. Ama bugün bu tepki çok önemlidir. Afgan halkı kendi geleceğini Amerika olmadan özgürce kurmak istiyor.ABD yandaşı yönetimin gitmesini istiyorlar. Orada halkın gerçek bir temsili olmalıdır.
  · ABD'ye ait insansız hava aracının el-Bayda kentinde, El-Kaide üyeleri olduğu tahmin edilen kişileri taşıyan araca düzenlediği saldırıda 13 kişinin öldüğü bildirildi.
  · İHA’ların bölgeyi bombalaması sonucu militan olduğu şüphelenilen en az 11 kişinin öldürüldüğü kaydedildi. Namaz kıldıklarını görünce insansız hava aracıyla vurdular.İstihbarat kaynakları, iki füzenin atıldığını ve ölenlerin kimliklerinin henüz bilinemediğini bildirdi.ABD namaz kılanları öldürüyor.
  · İhvan'dan Suudi Arabistan'a cevap! Mısır Müslüman Kardeşler Teşkilatı (İhvan), Suudi Arabistan'ın, teşkilatı terör örgütleri listesine almasının üzüntüyle karşılandığını bildirdi.
  · Ortadoğu barış sürecini görüşmek üzere Mısır’ın başkenti Kahire’de toplanan Arap Birliği Dışişleri Bakanları, Amerika Birleşik Devletleri’ni müzakerelerin yeniden başlaması için İsrail üzerinde baskı kurmaya çağırdı. Aslında Arap ülkeleri liderleri çözüm istemiyor. Çözümcü olsalardı bir şeyler yapardı. Katar emiri dışında Erdoğan’ı seçim sonunda tebrik eden olmadı. Mevcut yönetimler hem Ortadoğu düzeninden besleniyorlar hem de halkları kandırmak için çözüm bulunsun taktiğini kullanıyorlar. Onlar da eski düzenin İsrail egemenliğinin meyvelerini yiyorlar. Mevcut yönetimlere sahip olan Arap ülkeleri Türkiye’nin gelişiminden hoşnut değiller.
  · Katar ile gerilim yaşanıyor. “Bölgede süregelen gerilim Katarlı doktor Mahmud Abdurrahman el Cidde’nin 7 yıl hapisle cezalandırılmasıyla yeniden yükselmişti. Doktor Cidde’nin yasaklı Müslüman Kardeşler grubunu desteklediği iddia ediliyor. Gelinen nokta ise 80’lerde iyice belirginleşen Batı yanlısı ittifakta önemli bir çatlak anlamına geliyor.” (François Chignac, Dubai)
  · Sağlık alanında üç yeni nükleer projenin tanıtımının yapıldığı bir törene katılan İran’ın ruhani lişderi Ruhani, "Nükleer teknoloji alanında geri adım atmayacak ve bu alandaki ayrımcılığa boyun eğmeyeceğiz" diye konuştu. Ilımlı amerika ilişkilerine rest çekti. Erdoğan zamanla hem bozgunculara hemde silahlanmak isteyen islamcılara tepkisi olacaktır. Çünkü o barışı ögütlüyor.
  · Obama'nın İran'ın nükleer programını diyalogla çözme çabasına öfkelenen Suudi Arabistan, Washington'un bu politikasından rahatsız olduğunun sinyalini, askeri gövde gösterisinde verdi. Suudilerden Çin füzesiyle ABD'ye gözdağı verdi.
  · Afganistan ve Pakistan’da intihar saldırıları bitmek bilmiyor. Ardı ardına bombalar patlıyor.


  · Beklenen kurtarıcı kim diyorlar. Mehdi aralarında yıldız gibi aşikar. O gözaydınlığıdır.
  · Onun bilgisi tüm kutsal kitaplarda var. Hepside O’ na uyuyor.
  · Mehdi doğruluk, esenlik ve Kutsal Ruh’ta sevinçtir.
  · RABBİN Ruhu, hikmet ve anlayış ruhu, öğüt ve kuvvet ruhu, bilgi ve RAB korkusu ruhu onun üzerinde olacak.
  · Ve onun zevki RAB korkusunda olacak.
  · Gözlerinin gördüğüne göre hükmetmeyecek, ve kulaklarının işittiğine göre karar vermeyecek;
  · Fakirlere adaletle hükmedecek, ve memleketin hakirleri için doğrulukla karar verecek;
  · O insanların en güzeli, lütuf saçılmış dudaklarına, üzerine celal ve haşmet konulmuş.
  · Adil kurtarıcı ve alçakgönüllü,
  · Anlayışlı, hoşgörülü, yardımsever,
  · Akıllı, sağlam karakterli. O Rabbin Kralıdır.
  · Akılcı, yenilikçi, ileri görüşlü,
  · Yapıcı, Kucaklayıcı, birleştiricidir.
  · Dürüst, vicdanlı, insanların iyiliğini ister. Harika öğütçüdür.
  · O bilgili gözlerle yaratılmışlara baktı.
  · İyi düşünen, iyi konuşan ve iyi davranandır.
  · Dili ile verdiği sözü tutar. Kötü düşünceyi iyi düşünceyle yener.
  · Yalan sözleri doğru sözlerle mağlup eder.
  · Sözleri hikmetli ve etkili, Hakkı tutar. Batılı devirir.
  · Her cahili, yalancı ve kafiri sözleriyle öldürür.
  · Kötüyü soluğuyla eritip iktidardan düşürür.
  · Kınayıcıların kınamasından korkmaz. Düşmanlıkla geleni yumuşatır.
  · O baskı görüp eziyet çektiyse de ağzını açmadı. Sabretti.
  · Barışı ve kardeşliği ister. Yol gösterir, tavsiyelerde bulunur. İyi ve güzeli Öğütler.
  · Faydalı ve iyi işlerle sürekli dua alıyor.
  · Davranışları ve niyeti örnek olacak.
  · Sevgiyi iyiliği ve Merhameti öğretiyor. İnsanlığı kucaklıyor.
  · Rabbin yollarını ve Günahlardan sakınmayı öğretiyor.
  · Davranışının temeli adalet ve sadakattir. Doğru ve adil oldu.
  · Doğruluğu sever, kötülükten nefret eder.
  · Yeryüzünde ezilenler için dürüstçe karar verecek. Mazlumlara hakkını verecek.
  · Yoksulu, yoksulların çocuklarını, dayanağı olmayan düşkünü kurtaracak, adaletle yargılayacak.
  · Yeryüzünde adaleti sağlayana dek umudunu, cesaretini yitirmeyecek.
  · Rab için malını ve canını önemsemedi. Ondan başkasından Korkmadı.
  · Yüceler yücesinin sevgisi sayesinde sarsılmaz. Ümitsizliğe düşmez.
  · Kendisinden emin olunandır. Bozgunculuğu ve savaşı sevmez.
  · Krallara baş eğdirecek, bellerini gevşetecek ve kapılarının açılmasını sağlayacak.
  · Dünyaya ağzının deyneğiyle vuracak; kötüyü dudaklarının soluğu ile öldürecek.
  · Ve belinin kuşağı adalet, ve kalçalarının kuşağı sadakat olacak.
  · Doğudan adaleti harekete geçiren, Hizmete koşan kim?
  · Ulusları önüne katıyor, krallara baş eğdiriyor.
  · Ayak basmadığı bir yoldan esenlikle geçiyor.
  · Bunları yapıp gerçekleştiren, Kuşakları başlangıçtan beri çağıran kim?
  · Her taraftan görülen şimşek gibi her iş için uluslara, kentlere gidiyor.
  · Her işe yönelen,Çalışkan, Azimli, çözümleyici, mücadelecidir.
  · Sürekli çalışıyor. O her işinde başarılı olacak.
  · Güçlülere, egemenlere boyun eğmiyor. Doğruluktan şaşmıyor.
  · Sistemleri değiştiriyor. Tüm yanlışlıkları düzeltiyor.
  · Doğru ve isabetli karar veriyor. İyi ve güzel olanı yapıyor.
  · Rabbin hoşnutluğu için insanlara hizmete koşuyor, İyilikte yarışıyor.
  · Yorulmak nedir bilmez. Şikayetlenmez.
  · Doğruluğu, güzel ve faydalı işleri insanların sevgisini alıyor.
  · İnsanları rahatlatan, teselli edensin. Acılarına katlandın ve dertlerini taşıdın.
  · Soyguncular gibi çalmadı. Helali tutar. Haramı iter.
  · O istikrar ve güven verir. Rab için çabalar.
  · Ulusunu güçlendirdi, esenlik getirdi. Esenlik serpilip yayılacak.
  · Mazlumları baskıdan kurtaracak.
  · Güçle kuvvetle değil, ancak Rabbin Ruhuyla başaracak.
  · Kör gözleri açacak. Tutsakları özgür kılacak.
  · İnsanları sever. Onlara çok değer verir.
  · Yaradılanı sever, yaradandan ötürü.
  · Başarılı olacak; üstün olacak, el üstünde tutulup alabildiğine yüceltilecek.
  · Herkes ona bakıyor. Hayranlıkla izliyor. Ne diyecek? ne yapacak? diyorlar.
  · Dünyanın gözü üzerinde. Herkes ondan bahsediyor.
  · Dünya, yalandan temizlenecek. Bütün krallar ona uyacak.
  · Dünyanın Kralı olacak ve dünyayı zulümden temizleyecek, adaleti hâkim kılacak.
  · Doğru ve adil oldu. Uluslara barışı duyurdu.
  · Barışı sevgiyi ve Huzuru getirecek.
  · Herkes, ‘O nun gibisi bir daha gelmez.’ diyor.
  · ‘Ondan sonra ne olacak.’ diyorlar.
  · Rab onunla kendini gösterdi.
  · Herkes Rabbi tanıyacak. Egemenliğini görecek.
  · Onunla başlayan Rabbin egemenliği sona dek sürecek.

  · MEHDİ ÖNCESİ
  · · Batıda bir bulutun yükseldiğini görünce siz hemen, ‘Sağanak geliyor’ diyorsunuz, ve öyle oluyor. Yelin güneyden estiğini görünce, ‘Çok sıcak olacak’ diyorsunuz, ve öyle oluyor. Yeryüzünün ve gökyüzünün görünümünden bir anlam çıkarabiliyorsunuz da, şimdiki vaktin anlamını nasıl oluyor da çıkaramıyorsunuz?”
  · Göklerde ve yerde alametler gösterildi. Ulus ulusa, devlet devlete savaş açtı.
  · Şiddetli depremler, yer yer kıtlıklar ve salgın hastalıklar, korkunç olaylar ve gökte olağanüstü belirtiler gözlendi.
  · Savaş gürültüleri, savaş haberleri gördük. Bunlar Mesih in gelişinin doğum sancılarının başlangıcı oldu.
  · Nedir uluslar arasındaki bu kargaşa, neden boş düzen kurar bu halklar.
  · Kıyı kentlerindeki Gog ve magog dünyayı arzuladıklarından her yere yöneldiler. Her kıtaya gittiler her ulusa girdiler, önlerine çıkan her şeyi yediler içtiler.
  · Gog magog çıkar için her şeyi yaptı. Tüm kötülükler onlardan çıktı. Bozgunculuk çıkarttı.
  · Dünyadan barışı kaldırma yetkisi verildi. Bunun sonucu olarak insanlar birbirlerini boğazladılar.
  · Gog magog yeryüzünün hazinelerini gaspettiler. Fitnelerle kazançlarını arttırdılar.
  · Dünyayı isteyenler çıkarları için her türlü kötü işi ve taşkınlığı yaptılar.
  · Rab be ve ahirete inanmadılar. Rab ‘Sadece Benden isteyin’ demişti.
  · Şeytan, rızkının Rab den istemenin bir şey kazandırmadığını telkin etti.
  · İnsanlar kazançlarını kendilerinden ve güç sahibi egemenlerden zannettiler. Rabbe eş koştular.
  · Birçok sahte peygamber türedi ve çok kişiyi saptırdı. Dünya için kötü kararlarını uyguladılar.
  · Yeryüzünün nimetlerine sahip oldular. İkiyüzlülük ve küfür her yere yayıldı.
  · Yeryüzü kötülükle doldu. Tüm devletler dinsizliği benimsediler.
  · Yeryüzünde inanılmaz bir kafirleşme görüldü. Krallar da insanlar da köpekler gibiydiler.
  · Devlet yönetimleri delalete düştü. Dini ayaklar altına aldılar. Onları kınayacak kimse olmadı.
  · Rab bin yetkisini hiçe sayanlar gizlice aranıza yıkıcı öğretiler soktular.
  · Kulaklarını gerçeğin sesine tıkadılar, dönüp efsanelere daldılar.
  · Gerçeği gizlediler ve karıştırdılar. Gerçek bulunamadı.
  · Kulaktan duyma zanlara inandılar. Sağlam öğretiye dayanmadılar. Batıl içinde batıla daldılar.
  · Allah yolundaymış gibi görünüp bu yolun gücünü inkar ettiler.
  · Yalan söyleyenlerin ikiyüzlülüğü ile vicdanlar dağlandı.
  · Sürekli yeni belalar ve şeytani kararlar yürürlüğe kondu; her yeni kötülük, bir diğeri bitmeden hızla geldi.
  · Fitne üzerine fitne çıktı. Şeytana uyup taşkınlık ettiler. Yeryüzünde güven ve huzur kalmadı.
  · Günah ve kötü işler sevildi. Günahtan korkanlar hor görüldü. Çekinenler kınandı.
  · Dünya için kötülüğü ve zulmü makul gördüler. Haksızlıklar, zulümler, savaşlar, feryatlar oldu.
  · Kendi tutkularının ardından giden alaycı kişiler türedi.
  · Bunlar, ‘Rab’bin gelişiyle ilgili vaat ne oldu? Dediler.
  · ‘Her şeye güç yetiririz. Yerdekileri de Göktekileri de yendik.’ diye alay ettiler.
  · Güce sahip egemenler, doğru yolda olduklarını sandılar. Her gelen peygambere yalancı dediler. Kendilerini dinin temsilcisi saydılar.
  · Bunların küfrünü sürekli gördük. Her türlü taşkınlık onların elinden çıkıyordu.
  · Büyük deccal, mahvolacak olan o yasa tanımaz adam ortaya çıktı ve yeryüzünü zulümle doldurdu.
  · Şeytan ona ‘Kimse sana saldıramaz. Senin her şeye gücün yeter. Hem dünyanın nimetlerini ye, hem de yönet.’ dedi. O, Şeytanın kralı oldu.
  · Şeytanın etkinliğiyle gelen O yasa tanımaz adam George Bush büyük ve korkunç bir plânla insanları aldattı.
  · Her türlü yanıltıcı belirtilerle insanları mahvetti. Her şeyi tahrip etti. Kralları devirdi.
  · Şeytan İnsanlara ‘O olmazsa yeryüzünde kargaşa çıkar. O nun varlığını ve egemenliği sürmeli.’ Dedi.
  · Şeytan ‘Herkes onun sayesinde ekmek yiyor, su içiyor. Bollukla yaşatıyor.’dedi.
  · Böylece dünyaya tapanlar Deccal in ardına düştü.
  · Dünyayı isteyenler, dünyanın mirasçısı olmak için güçlerine güvenip egemenliklerini artırmak istediler. Uluslara girildi. Evler yağmalandı, İnsanlar öldürüldü.
  · Şeytan Deccali büyüttü. İnsanlar Deccal in Egemenliğinin hiç bitmeyeceğini, gücünün yıkılmaz olduğunu zannetmişlerdi.
  · Krallar köpeklere döndüler. Deccalin gücüne güç kattılar. Fesat çoğaldı.
  · Şeytanın yetkisiyle gelen deccal yalancı mucizeleriyle insanları Aldattı.
  · Birbirlerini savaşa çağırdılar. Savaşmak için toplandılar.
  · Araçlarıyla uzak bir ülkeden, dünyanın öbür ucundan bütün ülaaai Koca kent Babil (Irak) i yerle bir etmek üzere geldiler.
  · Evleri yağmaladılar, kadınların ırzına geçtiler. Silahlarıyla Gençleri parçaladılar, bebeklere acımadılar, çocukları esirgemediler.
  · Babil (Irak) atıldı ve bir daha yüzüne bakılmadı.
  · Sonuncu Deccal Obama inananların ve mazlumların tarafında gibi göründü.
  · Kuzu gibi iki boynuzu vardı. Ejderha gibi ses çıkarıyordu. Bütün yetkisini onun adına kullanıyordu.
  · Yeryüzünü ve orada yaşayanları ölümcül yarası iyileşen ilk canavara tapmaya zorluyordu.
  · Batılı seçenlerde kuşku vardı. Rab be inanmadılar. O’na güvenmediler.
  · Kutsal Ruh’tan habersizler şeytana uydular. Şeytan sürekli kötülüğü telkin etti.
  · Kötülüğü tutanlar birbirlerini sevdiler. Dünya için temelsiz çıkar dostlukları kurdular.
  · Şeytanın takibine uyan ve azgınlardan olan kimseler dünyaya saplandı.
  · Mal ve hevesleri için yaşadılar. Heveslerinin peşine düştüler.
  · Zengin daha zengin, yoksul ise aç kaldı. Bir yerde kıtlık, bir yerde bereket vardı.
  · Kime mal verdiysek kendinden zannetti, kendini güçlü hissetti ve Rab be asi oldu.
  · İnsanlar, para ve lüks düşkünü, övüngen, kibirli, nankör oldular. Dünya için yarıştılar.
  · Yalancı, iftiracı, özünü denetlemeyen, sevgiden yoksun ve iyilik düşmanı oldular.
  · Anne ve babaya asi oldular. Baba ayıpladığında oğlu utanmadı.
  · Kötülük ve günah alenen yapıldı. Kimse kimseyi umursamadı. Hiçbir şeyi duymadılar.
  · Kimse kendini başkasının yerine koymadı. Çaresize, kimsesize acımadılar. Vicdanlarını dinlemediler.
  · Kötü insan takdir gördü. Zulüm yayıldı. Zalim sevildi. Zulüm alkışlandı.
  · Kötü arzuların yol açtığı yozlaşma yaygınlaştı. Tapınaklarda bile kötülükler görüldü.
  · Şeytanın telkinlerine uyarak İnsanları kötülüğe yönlendirenlerin düzenleri bozulacak.
  · Yeryüzünde menfaatleri için şiddeti ve terörü teşvik ettiler. Son günlerde çetin anlar gördük.
  · Soyguncular ve soyguncuların soyguncuları oldu. Haksızlıkla mazlumun hakkını yediler.
  · Kazanç için ulusları karıştırdılar. Leş neredeyse, akbabalar oraya üşüştü.
  · Yeryüzü kötülükle doldu.Ne onları kınayan olabildi ne de güç yetirebilecek olan çıktı.
  · Kahredici zalim idareciler, istilâlar, sürgünler, baskılar döneminde sevgi yeryüzünden kalktı.
  · Yeryüzündeki bütün halklar ağlayıp dövündü. Yeryüzünün en kötü dönemlerini gördük.
  · Şeytana tabi olanların kurduğu bozuk düzen yıkımdan başka bir şey getirmedi.
  · Rabbin sözlerini beğenmediler. Öğütlerden yüz çevirdiler.
  · Dünya ideolojisi inananları çaresiz bıraktı. İnananlara büyük baskı kuruldu.
  · Birbirlerini ele verdiler ve birbirlerinden nefret ettiler.
  · Anne babalarınız, kardeşleriniz, akraba ve dostlarınız bile sizi ele verdi.
  · Rabbin adından ötürü herkes sizden nefret etti. Kralların ve yargıçların önüne çıkarıldınız.
  · Ölümü arayanlar oldu ama ölüm onlardan kaçtı.
  · Rabbin yardımını bekleyenler ümitsizliğe düştüler.
  · Kötülüklerin çoğalmasından ötürü birçoklarının sevgisi ve imanı söndü.
  · Sevinç ve dünyanın coşkusu bitti.Ümitler tükendi.
  · Zamanının daraldığını fark eden şeytan azgınlıkta ileri gitti.
  · Şeytan vaatleriyle aldattı. İnsanları yoldan çıkardı
  · İnsanlar kötülüğü benimseyince yeryüzünde yaşanmaz oldu.
  · Doğruyu söylemenin yararsızlığına inananlar, yalana tenezzül edip kötü düzenlerini kurdular.
  · Basit ve kısa dünya hayatına aldandılar.
  · Şeytana tabi olanlar dünyayı isteyip Ahireti reddettiler.
  · Rablerine kötü zanlarından dolayı doğru yoldan saptılar.
  · Çıkarları için yaşayanlar Rabbe bağlılığı reddettikleri gibi Rabbe karşı mücadele ettiler.
  · Dünya için kötülüğü ve zulmü yaydılar.
  · Ey insanlar vakit geldi.
  · Kötülüklerden dönülecek. Göklerin Rabbinin hükümranlığı geldi.
  · Yalnız ona tapınacak ve sadece ondan isteyeceksiniz.
  · Israrından, kuru inadından vazgeçenler bağışlanacak ve doğru yola iletilecek.
  · İnsanlığı mahvedenler dönmezlerse azabı hak edecek.
  · Ey inananlar keder ve belalarla yoruldunuz. Ümitsizliğiniz giderilecek.
  · İnsanlık karanlıktan aydınlığa çıkarılacak. Gerçekleri görüp yargılayacaksınız.
  · Adaletsizlikler kalkacak yeryüzünde vaat edilen Rabbin krallığı kurulacak.
  · Rabbin kralı sürekli dua alıyor. Zalimleri destekleyenler Rabbe dua edemezler.
  · Hesap günü herkes liderleriyle gelir. Zalimlerin destekçilerinin vah haline.
  · Şeytan´in etkinliği ile gelen o yalancı yasa tanımaz adam dipsiz derinliklere atılacak.
  · Mühürlenecek ki bir daha yeryüzünde böyle günler görülmesin.
  · Ulusları bir daha saptıracak birileri çıkmasın.
  · Yeryüzünde kötülüğü organize eden, insanları din ahlakından uzaklaştıran, kargaşa ve bozgunculuğa neden olan Deccal ‘in azabı pek şiddetli olacak.
  · Öldürerek kazanç sağlamakta ısrarcı olanlar hesap verecekler.
  · Her yerde Ateşin fitilini yakanlar kargaşa savaş istediler.
  · İnsanlara zulmedenlere ve yeryüzünde haksız taşkınlık edenlere acıklı bir ceza vereceğiz.
  · Kralınızın kuvveti sürekli arttırılacak. Rabbin yolunda toplanacaklar.
  · Toplananlar doğru yola eriştirilecek. Vaad edilen altın çağı görecekler.
  · Rab’ bi sever yollarında yürür O’na bağlı kalırsanız sizden daha büyük daha güçlü ulusların topraklarını mülk edineceksiniz. Ayak basacağınız her yer sizin olacak.
  · Allah yeryüzüne baktı ve her şeyin ne denli bozulduğunu gördü. İnsanlar yoldan çıkmıştı.
  · Rab ’bin kendisi, bir emir çağrısıyla, baş meleğin seslenmesiyle, gökten inecek.
  · Böylece habersiz ölü inananlar gerçeği haberciden öğrenince dirilecekler.
  · Rab, Münadiye ‘Kendi lisanında namaz kıl.’ , ‘İşte şu Mesih dir.’ , ‘Oku, Senin kim olduğunu biliyorum.’ Dedi.

  · RABBİN SESLENİŞİ
  · Ben RAB, ilkim; sonuncularla da yine Ben olacağım.
  · Egemenliğim geldi. Benim izzetimi görecekler.
  · İşte tüm işaretlerimi gösteriyorum.
  · Ey Davut oğlu, Meryem oğlu, Muhammet oğlu Recep Tayip Erdoğan, ben seninleyim.
  · Tüm kavimlerin beklediği, hepsinin lideri olarak özümsettiğim sen benim değerli dostum.
  · Deden Abraham sadık bir dostum idi. Kendini bana adamıştı.
  · Sen en gayretli, en mücadeleci kulumsun. Seni de kendim için varettim.
  · Her yerde kötülük isteyenler var diye üzülme.
  · Bütün bunlarla nasıl mücadele edeceğim diye yılmadın.
  · Sadece benim için çalıştın ve rızamı aradın.
  · Benden korktun. Bende lütuf buldun. Geçmiş ve gelecekteki günahlarını sildim.
  · Barış için çabalarını, Rabbine olan korkunu, Boyun eğişinin güzelliğini gördüler.
  · Benim sana sevgimi ve onlara nasıl üstün tuttuğumu da görecekler.
  · Seni seçtim ve sevdim. Kutsadım. Kalbini parmaklarımla tuttum.
  · Seni sıvazladım, korunmuş ve yüceltilmiş yaptım. Hidayete eriştirdim.
  · Seni seveni seveceğim. Senden nefret edenden nefret edeceğim.
  · Kendini bana teslim ettiğinden, güvendiğinden, güçlü ve yürekli olduğundan gittiğin her yerde seninle birlikte oldum.
  · Kulum Erdoğan sana büyük bir makam hazırladım.
  · Seni ben vefat ettireceğim. Katıma yükselteceğim. Nimetini tamamlayacağım.
  · Düşmanlarını utanca bürüyeceğim, İyilikte oturacaksın.
  · Soyunu ışık olarak sürdüreceğim. Taç ın sürekli parıldayacak.
  · Uluslara Seni ışık yapacağım. Adını dünyanın sonuna kadar yaşatacağım.
  · Büyük şöhret kazanacaksın ve ünün milletler arasında Kral Süleyman’dan daha fazla olacak.
  · İşte vaad edilen geldi.Yeryüzüne indim.
  · Halkımın üzerindeyim, ve mazlumların yanındayım.
  · Senin yolunu hazırladım. Egemenliğimi kuracağım.
  · Bak yazan habercimi senin önünden gönderiyorum.
  · O na İletilen tüm bilgiler baş meleğim Cebrailledir.
  · Kendisine ilim verdiğim bir kulum size ayetlerimi okur da hepinizin boynu eğile kalır.
  · Haberciye gökten sesimi duyur. Borozanı çal. Meleklerimi gönderiyorum. Dedim.
  · Melekler benim seçtiklerimi dünyanın dört bucağından toplayacaklar.
  · Benim bu sözlerime öfkeleniyorlar. Bütün bunları kim yazdı diyorlar.
  · Ben Rab.Yazdırttığım sadık kulum Yahya benim emrimden çıkamaz.
  · Şeytanın kabullerinden dolayı gerçeği anlamamakta ısrarcı olanları mahvedeceğim.
  · Batıla sapanlar bu yazılanların benden olduğunu inkar ederler. İnkarcıların vay haline.
  · İşte her şeyi yeniliyorum. Egemenleri ve yöneticileri çekip alıyorum. Yeni bir yaşam hazırlıyorum.
  · Seninle mücadeleyi oyun ve eğlence sanıyorlar. Onlar benimle mücadeleye kalkışıyorlar.
  · Senin bozuk sistemleri düzeltmen, bozguncuların hoşuna gitmiyor.
  · Onlardan çoğunun günahta, düşmanlıkta ve haram yiyicilikte çabalarına hız kattıklarını görürsün.
  · Kazançlarını engellediğinden taşkınlıklarını iyice arttırıyorlar.
  · Sana geliyorlar. Seni tehdit ediyorlar. Teklifler sunuyorlar. Ayrıcalık göster diyorlar.
  · Doğruluktan ve adaletten ayrılmadın. Benden korktun.
  · Seni kendime dost seçtim. Şerefli kıldım. Şanını yücelttim.
  · Bana güvendin, sevgim sayesinde sarsılmadın.
  · Çıkarları için batılı ve Kötülüğü isteyenler her şeyi yaptılar.
  · Yaşamı, tüm ahlaki değerleri, düzeni bozdular.
  · İstikrarsızlaştırdılar. Sömürdüler. Bozgunculuk çıkartıp taşkınlık ettiler.
  · Kazanç ve kibirlerinden dolayı barışı reddediyorlar.
  · Onlar cahiller ve mühürlü kalpleriyle gerçekleri göremezler.
  · Suçluların hoşuna gitmese de gerçekleri açığa çıkaracağım.
  · Onlar Bana inanmazlar. İnandıklarını sanırlar. Akılsızlıklarını herkes görecek.
  · Barışı sevgiyi ve iyiliği reddettiler. Dünya ve arzuları için bozgunculuğu istediler.
  · Katılaşmış kalpleri ve yozlaşmış gönülleriyle sana saygısızca davranıyorlar.
  · Sana yalancı diyorlar. Büyülenmiş diyorlar. Seni öldürmeyi çok arzuluyorlar.
  · ‘Ölsek de seni ve Rabbini desteklemeyiz.’ Diyorlar.
  · Yeryüzü onlarsız daha güzel.
  · Allah bozgunculuğu arzulayanları sevmez.
  · Allah a eş koşanlar daha ileri gidemeyecekler.
  · Kötülüğü isteyenleri ve ısrarla destekleyenleri gördünüz.
  · İyiliği isteyenleri ve mazlumları da gördünüz.
  · Kibirli inatçılarla, vicdanının sesini dinleyenleri ayırdım.
  · Gerçekleri ve kalplerin kararını ortaya çıkarttım.
  · İyiler ve kötüler; inananlarla inanmayanlar ayrıldı.
  · Onların doğru yola gelecekleri yok. Artık fırsat verilmeyecek.
  · Fakat Benim geldiğim güne kim dayanabilir. Göründüğüm zaman kim durabilir.
  · Gök gürlemesiyle, zelzele ile ve büyük gürültü ile, kasırga ile ve sağanakla ve yiyip bitiren ateş aleviyle yoklama yapacağım.
  · Kulum Erdoğan bulunduğun yerden başını çevir de batıya ve güneybatıya bak nasıl kıyı şehirlerini sular altında bırakıyorum.
  · Yeryüzünde uluslar denizin ve dalgaların uğultusundan şaşkına dönecek, dehşete düşecekler.
  · Dünyanın üzerine gelecek felaketleri bekleyen insanlar korkudan bayılacak.
  · Felakete uğrayan çocuklar doğurmayacaklar.
  · Halkı iyi olduğu halde Rabbin haksızlıkla memleketleri helak etmez.
  · Dünya ya tapanlar, zulüm de ısrarcı olmalarından dolayı belayı hak ettiler.
  · Egemenliklerini kaybetmenin öfkesiyle her türlü taşkınlığı yapıyorlar.
  · Onlara yeteri kadar mühlet verildi. Her türlü uyarı yapıldı.
  · Tam tersi azgınlıkları ve ısrarları arttı.
  · Bana ve kralıma karşı durmak için ant içtiler.
  · Kulum Erdoğan; seni, inananları, mazlumları ortadan kaldırmayı istiyorlar.
  · Dünyanın kralları saf bağlıyor ve birleşiyor Bana ve kralıma karşı.
  · “Koparalım onların kayışlarını” diyorlar, “atalım üzerimizden bağlarını’’ diyorlar.
  · Mazlumlar ve inananlar ‘Rabbimiz bizi bunlardan kurtar.’ Diyorlar.
  · Senin dualarını kabul edeceğim. Düşmanlarınızdan kurtuluşunuzu sağlayacağım.
  · Her şey esenlik ve güvenlikte dedikleri bir anda, gebe kadının sancılarının aniden bastırması gibi, ani bir yıkıma uğrayacak ve asla kaçamayacaklar.
  · Onları her yandan kuşatan düşmanlarından kurtarıp rahata kavuşturacağım.
  · Ağzından çıkan duayla hepsini kılıçtan geçireceğim.
  · Meleklerimle geleceğim ve herkese, yaptığının karşılığını vereceğim.
  · Oklarım sivridir, kralımın düşmanlarının yüreğine saplanır.
  · Daha sağken bedenleri, gözleri, dilleri çürüyecek.
  · Her Şeye güç yetirdiğimi görecekler.
  · Böylece büyüklüğümü kutsallığımı gösterecek pek çok ulusun gözünde kendimi tanıtacağım.
  · O zaman benim Rab olduğumu anlayacaklar.
  · Gösterdiğim güce sevineceksin. Verdiğim zaferle sevinçten coşacaksın.
  · Ağzından çıkan dileği geri çevirmeyeceğim. Gönlünün istediğini vereceğim.
  · Sağladığım zaferle büyük yüceliğe erişeceksin, Seni görkem ve büyüklükle donatacağım.
  · Üzerine sürekli bereket yağdıracağım, varlığımla seni sevince boğacağım.
  · Yeryüzünü sana ve sana uyanlara miras verdim.
  · Tüm uluslar seni kralı bilecek. Şefkat göstereceksin. Her ulusa kendi ulusum diyeceksin.
  · Böylece seni sadece dünyanın değil çağların, insanlığın kralı yaptım.
  · Ve sizler sevdiğim kulum Tayip Erdoğan ın sağımda oturduğunu ve gökten tarafımca büyük güç ve görkemle geldiğini göreceksiniz.
  · Zihinlerine işleyeceğim, yüreklerine yazacağım. Hiç kimse yurttaşını, kardeşini, Rab ‘bi tanı diye eğitmeyecek. Çünkü küçük büyük hepsi tanıyacak beni.
  · Buyruklarımı izleyecek, kurallarımı uygulayacaklar.
  · Korku içinde yatmayacaksınız. Savaş yüzü görmeyeceksiniz.
  · Bol bol yiyecek, Barış ve güven içinde yaşayacaksınız.

  · MEHDİ SONRASI
  · Kralının adı sonsuza dek yaşasın, Güneş durdukça adı var olsun,
  · Onun aracılığıyla insanlar kutsansın, bütün uluslar “Ne mutlu ona” desinler.
  · Rab kralını büyük zaferlere ulaştırdın, sonsuza dek sevgi gösterdin.
  · Başına saf altından taç koydun. Görkem ve büyüklükle donattın.
  · Senden yaşam istedi, O’na uzun ömür verdin.
  · Sade elbisesiyle, alçakgönüllülüğüyle bulunduğu yerden yönetecek.
  · Seninle doğruluk serpilip gelişecek, Ay ışıdığı sürece esenlik artacak.
  · O zaman adalet çöle dek yayılacak, doğruluk meyve bahçesinde yurt bulacak.
  · Rab onlara ışık verecek ve sonsuza dek egemenliği sürecek.
  · Bundan sonra inananlara baskı olmayacak, ibadetleri engellenmeyecek. Öldürülmeyecekler.
  · Ne mutlu barışı sağlayanlara, Çünkü onlara Allah kulları denecek.
  · Ne mutlu doğruluk uğruna zulüm görenlere, Çünkü Göklerin Egemenliği onlarındır.
  · Kötülerin kökü kazınacak ama Rab ‘be umut bağlayanlar, alçakgönüllüler ülaaai miras alacak
  · Derin bir huzurun zevkini tadacak.
  · O zaman Kral Erdoğan destekçilerine, “Sizler Allah’ın kutsadıkları, gelin!”
  · ‘Dünya kurulduğundan beri sizin için hazırlanmış olan egemenliği miras alın.’ diyecek.
  · Ne mutlu yumuşak huylu olanlara! Çünkü onlar yeryüzünü miras alacaklar.
  · Artık acıkmayacak, susamayacaklar.
  · Ulusların görkemi ve zenginliği oraya taşınacak.
  · Kimse zarar vermeyecek, yok etmeyecek.
  · Onların olacak coşku ve Sevinciniz sonsuz olacak.
  · Topallar geyik gibi sıçrayacak, sevinçle haykıracak dilsizlerin dili.
  · Artık budalaya soylu, alçağa saygın denmeyecek. İnsanların gururu, kibri kırılacak.
  · İnsanlar, yalan söylemeyecek, aldatmayacak, haksızlık etmeyecekler.
  · Rab İnsanları ıslah edecek.
  · Bundan sonra uluslara kötülükten uzak bir konuşma dili verilecek,
  · Böylece hepsi O’na bir olarak kulluk etmek için Allah’a yönelecekler.
  · Bilgi, hakikat ve akıl; sevgi merhamet ve iyilik dünyada artacak.
  · Taş gibi katılaşmış kalpleriniz vücudunuzdan söküp alınacak.
  · Ruhen arınıp temizleneceksiniz.
  · Körlerin gözleri, sağırların kulakları açılacak.
  · Tüm dünyanın tek meşguliyeti Allah’ı bilip tanımak olacak.
  · Gerçekleri kavrayacaklar ve insanın kapasitesi elverdiğince Yaratıcı ‘nın aklını idrak edecekler.
  · Yer Rab bilgisiyle dolacak. İnsanlar halis peygamberler gibi ibadet eder olacaklar.
  · Rab, kadın erkek tüm kullarının üzerine Ruhunu dökecek.
  · Peygamberler gibi ahlaka sahip olacaklar.
  · Doğruluğun ürünü esenlik ve güven sağlayacak. Onları korkutan olmayacak.
  · Tüm gözyaşlarını silinecek. Selamet şahlandırılacak. Kalplerin tüm istekleri verilecek.
  · Artık ne yas, ne ağlayış, ne de ızdırap olacak.
  · Yüzlerinde sonsuz sevinç olacak. Üzüntü ve inilti kaçacak, Coşku ve sevinç onların olacak.
  · Karanlıkta kalmış hazineleri, Gizli yerlerde saklı zenginlikleri,
  · Yeryüzünün tüm hazineleri Rabbin kralına verilecek.
  · O dönemde açlık ya da savaş, haset ya da düşmanlık olmayacak.
  · Kimse zarar vermeyecek, yok etmeyecek.
  · Ulus ulusa kılıç kaldırmayacak, savaş eğitimi yapmayacaklar artık.
  · Ne kıtlık ne de savaş olacak, ne kıskançlık ne de rekabet olacak.
  · Çünkü iyi olan şeyler bolca olacak ve tüm memnuniyet verici şeylere toz kadar rahat ulaşılacaktır.
  · Dünya kralları, servetlerini oraya getirecekler.
  · Rab, buğdaya seslenecek ve onu çoğaltacak. Ağaçların meyvesini, tarlaların ürününü çoğaltacak.
  · Çölde sular fışkıracak, ırmaklar akacak bozkırda. Kızgın kum havuza, susuz toprak pınara dönüşecek.
  · Herkes kendi asmasının, incir ağacının altında oturacak. Kimse kimseyi korkutmayacak
  · Onları korkutan olmayacak. Bol esenlik ve güven içinde yaşamaları sağlanacak.
  · Orada coşku, sevinç, şükran ve ezgi olacak.
  · Uluslar kentin ışığında yürüyecekler. Kentin kapıları gündüz hiç kapanmayacak, orada gece olmayacak.
  · Yeryüzüne doğruluk, hak, adalet, barış ve bereket verildi.
  · Rabbin egemenliği bir denizden bir denize, Fırat’tan yeryüzünün uçlarına dek uzanacak.

  · RABBİN YARGISI
  · Şeytan Rabbe güç yetiremez. O sadece kibrinin esiri oldu.
  · İyilerle kötülerin mücadelesinde kazanan daima iyiler olur.
  · Rab İyileri kötülerin elinden kurtardı.
  · Günahkârlar Rabbin Krallığına mirasçı olamayacaklar.
  · O gün yalnız Rab yüceltilecek. Putlar tümüyle ortadan kalkacak.
  · Rab bi tanımayanlar tanıyacak ve tüm tabular yıkılacak.
  · Sadece Rabbin dini yaşayacak.
  · Rabbin büyük bir güçle geldiğini, değişimi gerçekleştirdiğine şahit oldular.
  · Rab tüm insanları eğitecek. Yasalarına ve sözlerine itaatsizlikleri düzeltecek.
  · Tüm dünya Rabbe birlikte kulluk etmeleri için ıslah edildi.
  · Bütün milletler, dinler ve diller bir olacak.
  · Rab dinsizliği, fesadı, acıyı ve zulmü, kökten yok edecek,
  · Krallığını gösterecek. Kesin iman edecekler. Allah fazlından merhamet edecek.
  · Yerlere göklere var olmuş ve var olacak her şeye gücünün kolayca yettiğini görecekler
  · Yaşam senaryosunu nasıl idare ettiğini görecekler.
  · Her şeyin sahibinin Rab olduğunu, Yüceliğini, egemenliğini görecekler.
  · Rabbi arayanlar, Rabbin görkemini gördüler.
  · Rabbin insanlara olan sevgisini anlayacaklar.
  · Rab büyük kraldır. O gün yalnız Rab, yalnız O’nun adı kalacak.
  · Yeryüzünün dört bucağı anımsayıp Rab’ be dönecek
  · Ulusların bütün soyları Rab ’bin önünde yere kapanacak.
  · Çünkü egemenlik Rab ‘bindir.
  · Rabbin egemenliği her şeyi kapsayacak.
  · Sizlere yeni bir şey söylenmiyor.
  · Eski söylenenlerin aynısı söyleniyor.
  · Rabbin merhametiyle şeytanın egemenliği yıkıldı.
  · İnsanlığa rahmet edildi.
  · Tasarlanmış tüm olayları gerçekleştirdi.
  · Dünya ya, olanlara ve yaşamın özüne şahitlik ettiler.
  · Melek ejderhayı yakalayıp bin yıl için bağladı.
  · Her şeyin gerçek sahibinin, her olayın ardındakinin Rab olduğunu anladılar.

   

Bu Sayfayı Paylaş