- Sonsuz boşluk , mavi bir uçurum.

'Müge K.' forumunda -Luiпє. tarafından 28 Nisan 2011 tarihinde açılan konu

1. -Luiпє.

-Luiпє. <font face="Tahoma">Gerçekten de insanın hayatta k

Bir şarkı insan hayatını ne kadar etkiler hiç düşündün mü? Eminim senin hayatın da büyük bir önemi yoktur şarkıların , hiçbir şeyin olmadığı gibi..

Ama ben anlatayım sana ; bazı şarkılar vardır üç cümle bir nakarattan çok daha fazladır. Yazanın kişinin duygularının hayaleti gibidir bazı şarkılar. Hissettirir sana kendini , en derin de bir yere dokunup sızlatır. Fazladır işte. Hiç ummadığın bir anda geçmişi geri getirip kollarına bırakır. Geri de bıraktığını düşündüğün her şeyi tokatcasına yüzüne çarpar şarkılar.

Gözlerin dalar uzaklara , gözlerin dolar anılara.. Boğazına anlamsız bir yumruk oturur. Acımasızdır bazen şarkılar , senin gibi..

O yüzden hiçbir şarkıya “bizim şarkımız” demedim ben. Tek bir şarkıya hapsetmedim bizi her şarkı adını fısıldıyor kulağıma. Şarkılar da sonsuzsun şimdi.

2. -Luiпє.

İnsan ağlamayı bile özlüyor bazen.
    Cünkü konuşamadıgın her cümle , sustuğun her olay her geçen gün kaldırılması zor yükler haline geliyor. O ağırlığın altında ezilmemek için güçlü durmaya calısıyorsun. O kaos içinde ağlamayı da unutuyorsun ama bi yere kadar. Bir nokta var ki ; belki bir şarkı , belki bir film o ince damara basıyor ve sızlatıyor. Tüm güçlü kız oyunları o dakika perdeyi çekip final yapıyor. Yalnızlığın ve yaşananlar ağzına tekrar tekrar sıçıyor. Hıçkıra hıçkıra ağlasan da kimse duymuyor sesini o boğuk karanlıkta kaybolup gidiyorsun anılarla.. Sonra mı ? Sonra güneş doğuyor sabah oluyor ve kaldıgın yerden devam ediyorsun oyunlarına .

3. -Luiпє.

İlk aşka düştüğümde aşık oldugumu anlamıcak kadar bilinçsizdim. Aşkı mutlu eden bir eylem olarak benimsedim. Sonrasında nasil yanlışa düştğümü anladıgımda ‘çocuk aklı’ deyip geçmeyi denedim , beceremedim.. Çünkü; hayata alınan insanlar alındıkları kadar kolay cıkarılamıyordu. İzi kalıyordu , yara bırakıyordu , hiç durmamacasına kanıyordu.. İlac olarak yapılabilcek tek sey ise duygularını zamanın akısına bırakmaktan baska bişey olmuyordu , olamıyordu.. Zaman gecirir diye umutlanmak en aptal hatalardan biridir bu oyunda. O sadece alıstırır , o sadece köreltir , o sadece oyalar.. Aradan gecen onca zamandan sonra aklın ve kalbin sana oyunlar oynar unuttugunu düşündürür. O’na inandıgın gibi onlarada inanırsın. ‘unuttum’ yalanı öyle kuvvetlidir ki sen bile inanırsın.

Bir gün bi köşede bir resim , bir not , bir mesaj yada bir şarkı görüp duyuncaya kadar.. İşte o an anlarsın kendini ne derece aptal yerine koydugunu , zamanın boşa oldugunu..

Eğer hissetiklerin gerçekse ölsende aynı işkence.

Körebe oynarsın onun hayali ile gecelerce. Gün ışımadan o uyanmadan sen uyuyamazsın. O’nun hayali önce kalbini , sonra gözlerini , sonra sözlerini çalar ve giderken yitik bir güven eksilmiş uykular , delilliklerle dolu planlar bırakır ardında.
    Gidişler mi acıtır sözlermi hiç ayırt edemedm. Ama son sözler çivi gibi çakılır beyne bilirim.
    Ondan sonra ne duruma düşersen düş.
    Ağla , zırla , kahrol , mahvol , yeniden asık ol , sev , sevil hatta seviş. Kimin umrunda ?
    Düşün , taşın , git , gel , bekle , terket , vazgec hepsi boşa.
    “Neden o ? ” sorusu mu var aklında ?
    - Çünkü yürüdüğünde soluk soluğa kaldıgın tek yol O’nun kalbi..

4. -Luiпє.

İçimmm , en derinimm..
    Gecmişim , geleceğim , herşeyim.
    Ne varsa hayata dair hepsini onun yoluna serdim. Hiç korkum kaygım yok.
    Zaman , ayrılık , mesafeler hepsinin canı cehenneme. Sevgimiz onları ezip gecicek büyüklükte artık eminim. Artık hiç şüphem yok.
    O benim hayatım boyunca hayatım olabilicek tek adam..
    Güvenebiliceğim , babamdan sonra korkmadan sarılabiliceğim tek adam !
    Ne varsa bana dair bana ait hersey onunla yazılmıs sanki kanıma. Onsuz nefes bile sanki haram bana.Onsuzda yasıyorum evet ! Onsuzda nefes alabiliyorum ama hepsi boş.
    Yaşamak için yaşamak. Mecbur oldugum için yaşamak.
    Ama o varken herseyin anlamı var , adı var tadı var.
    O varsa mutluluk var , huzur var..
    Ne varsa iyiye dair o kocaman yüreği ile getiriyor bana gelirken.
    Ne varsa güzel olan onun bakışlarında gözlerinden gelen..
    Adını koyamadıgım bişey bu sanki aşk desem az , sevgi desem yetersiz.
    Beklmek , sabretmek , zamanla savasmak..
    Nolursa olsun yılmamak.
    Sadece onun için , onun sevgisi için , onun kalbinde bi parca olabilmek için.
    O benim kayıp parçamdı ve o boşluğa ondan baskası yakışmazdı.
    “Benim” diyen onun yerini alamazdı.
    Kalbim ve benliğim yalnız onun alınyazgısına yaraşırdı.
    Benim kalbim yalnız onun olmalı onun kalmalıydı.
    Ve bugün..
    Onca zamandan sonra bugün ;
    Onun varlığı taa suramda , yüreğimin en derininde bikez daha hissedebilmenin mutluluğunu yaşıyorum.
    Ve bu hiç bozulmasın / bitmesin / gitmesin istiyorum.
    Tek duamsın Tanrı’dan..
    Cocuk gibiyim öyle mutlu öyle içten öyle masum.
    Milyonlarca hayalim var ve onların baş rolünde hep “O” var..

5. -Luiпє.

Ben kötü bi kız değilim ama kötülük yapmaya itildim defalarca.
    Beni çok uslu ve masum tanıyan insanlarda var. Kendileri çok azlar ve gün geçtikce azalmaktalar. Ne bileyim belkide iyilik aslında kötüdür. Bize iyi gibi yansıtılıyordur. Bana kalırsa iyilik dediğimiz herşey saçma bir maskeden ibaret. Kimse gercekten iyi olamaz. Bir kez bile olsa şeytan uğramıstır her birmize. İnkâr etmek anlamsızlıktır sadece.‘Kötülük’ hayattaki tek ve en gercek bence. Çünkü kimse kimseden yalancıktan nefret etmez ve kimse kimseye yalancıktan kötülük yapmaz. Kısacası kimse kötüyü oynamaz. Biri kötülük yapıyorsa tüm duygu ve düşünceleri onu istediği için yapıyordur. Şimdi içinizden birine size yalandan ‘seni seviyorum’ diyen insanları sorsam kilometrelerce yol olur. Eminim hepsini anlatmaya kalksanız süper bir hikaye kitabı sahibi olursunuz. Peki ya sizden nefret edenler ? Size kötülük edenler ? Su kadar , hava kadar gerçekler. Aldıgınız her nefeste aslında içinizdeler. Gerçekten seven insanlarda var tabi hayatta yok demek hem onlara hemde doğa gerçeklerine haksızlık olur. Ama nesilleri tükenen hayvanlar gibiler.. Ha bugün ha yarın yok olucaklar.

Bende denedim gerçekten seven olmayı. Tüm gücümle , kuvvetimle , aklımla , fikrimle ve en önemliside kalbimde denedim sevmeyi. Bugune kadar yaptıgım hiçbir şeye karşılık beklemezken , tek karşılıklı yaşamak istediğim şeydi sevmek. Beklentim sadece sevgim karşısın da sevilmekti.
    Ama gözüm kapalı kendimi adadığım insan(lar) ya inanmadılar sevdiğime yada battı sevilmek. Başka açıklama bulamıyorum. Defalarca kafa yordum ; ” İnsan neden sevilmekten kaçar?” diye düşünüp durdum. “Neden sevene her türlü kötülük reva görülür?” dedim kendi kendime. Vardığım tek nokta kötülüğün ve nefretin gerçekliğidi. Kimse , kimseyi gerçekten sevemeyecek haldeydi.
    Tek gerçekse kötülükler neden herkes iyilik bekler ?
    Üzgünüm artık İYİ DEĞİLİM..

6. -Luiпє.

Bazı şeyler sonsuz olsun istersin. Sonsuza dek anneniz babanız yanınızda olsun , sonsuza dek sevdiğiniz adamın güvenli kollarında olun ama hayat acımasız.
    İnsanlar çıkarcı. Güvendiğin her dağa kar yağmış , kime güvenip sırtını dönmeye kalksan bıçağını saplamak için hazırlamış. Hiçbir şeyin sonsuz olmayacağını bile bile , bunca bokluğa rağmen sevmek istersin dahası sevilmek en önemlisi bişeyler hissedebilmek. Onca acıdan hissizleşmiş kalbe hissetmeyi öğretmek istersin.Yanlış tercihler yapmadan doğruyu bulamıcanı bilirsin , denersin çoğu kez yanılsan da denersin. Taa ki doğrunu bulana dek. Senin adamın , senin doğrun gelene dek.
    Bir adam tanırsın herkesten farklı , özel. Senin doğrun olan adam herkese yanlış gelir. Yanlış diye bağırsa da tüm dünya sana fısıltı gelir. İnanırsın ; doğruluğuna , senin olduğuna , hep elini tutacağına inanırsın. Güven duygusunu dibine kadar yaşarsın. Hayat sana altın tepsi de sunulmuş gibi hissedersin biri o tepsiyi ters çevirene kadar.
    Birgün n’olduğunu anlamadan işler karışır. Herşey değişip bambaşka bir hal alır. Doğru saydığın herşeyin yanlışlığı yüzüne tokat gibi çarpar. Acıdan nefes alamaz hale gelirsin. O zaman anlarsın aşkın çift taraflı bir madalyondan ibaret olduğunu. Herşeyin her zaman kusursuz olmadığını , ilk sarsıntı da yerle bir olcak kadar zayıf olduğunuzu anlarsın.
    Elinden bir şey gelmez. Sadece susarsın , susarak intihar edersin. İçine attığın cümlelerin zehirler seni. Gözyaşlarına nefret karışır kimse görmez.
    Sessizce ölür gider bir aşk kalbinin en derinine gömülür kimse farketmez.

7. -Luiпє.

“Sen güçlü bir kızsın.”

Bu cümleyi söyleyip tüm yükü omzuma yükleyip gittin. Herkes bu cümlenin arkasına sığındı giderken. Neydi beni böylesine güçlü gösteren bilmiyorum. İçimi sökercesine giderken sesimin çıkmaması mı yoksa gözyaşlarımı saklamam mı ? N’olduğunu blmiyorum ama ben sandığın kadar güçlü bir kız değilim. Hatta sensiz güçlü filan değilim. Her sabah tüm kemiklerim kırılmışcasına bir sızı ile uyanmaktan yoruldum. Yanımda olmadığını ve bir daha asla olmayacağını bilmek tüm gücümü tüketiyor. Seninle beraberken herşeye meydan okuyabilen o kız değilim artık farkında değilsin. Bilmen gereken tek şey ; güçlü olmak için senin ellerine ihtiyacım var.

Mutluluk kolay bir duygudur taa ki onu birine verip , ona mutluluğum diyene kadar. Sen benim mutluluğumdun , hayata içten bir kahkaha ile gülüşümdün. Yoksun artık ve gülemiyorum. Köşeye attığın hayallerimizin sana ihtiyacı var görüyor musun ?

Dünüm , bugünüm , mutluluğum , huzurum , gücüm , kuvvetim kısacası herşeyim sensin anlıyor musun?

8. -Luiпє.

Gidişinin üstünden kaç gün geçti artık bilmiyorum. Aylar , yıllar birbirini kovalarken kalbim de hissettiğim adını koyamadığım o acı da hiçbir eksilme yok. Gittiğinden beri yapabildiğim en iyi şey yazmak. Ve yine yazıyorum. Bugüne kadar yazdığım her yazıyı , her mektubu döndüğün de beraber okuyup bütün bu saçmalıklara beraber güleriz umuduyla yazıyordum. Ama artık umudum yok , artık dönüşlere dair hiçbişey yok , artık biz yokuz. Ve benim için hiçbişey yok.

Bana çok şey öğrettin. Ağlamamayı , sabretmeyi , hayatı umursamamayı bunun gibi birçok şeyi. Hepsini senle öğrenirken bugün içimde ki acı o kadar bastırdı ki öğrendiğim herşey yalan oldu.

İsyan edip seni suclayacak kadar güçlü değilim. Özlem duygusu insanı çok yoruyor.. 21 yaşında içi geçmiş hiçbir şeye inancı kalmayan bir insan oldum çıktım. Kimse senin gibi olmuyor. Çünkü kimseye sana baktığım gibi bakamıyorum. Kimseye içimi sonuna kadar açamıyorum , kimseye sana güvendiğim gibi uçsuz bucaksız güvenemiyorum. Kimsenin bakışları senin gibi insanın kalbine dokunmuyor. Senden başka kimsenin yanında kendim olamıyorum.

Korkularımı , inatlarımı , inançlarımı , hayallerimi kısacasını herşeyimi bir adama adadıktan sonra düştüğüm o boşluk çıkılmaz oluyor. Gördüğüm , tanıştığım , sevmeye çalıştığım her insan da senden bi parça arıyorum. Psikopatça ama içimde herkesi seninle yarıştırıyorum. En kötüsü de hep sen galip geliyorsun. Ben dahil herkes sana yeniliyor.

9. -Luiпє.

Carlino ; Senin hayatının bir parçası olmanın hangi yoldan geçtiğini söyle bana Claudia ne pahasına olursa olsun gelirim.
    Claudia ; Sadece beni anla yeter.
    Carlino ; Ama nasıl? Başaramıyorum içinde ki düğümler çözülür gibi değil.
    Claudia ; Hiçbir şey kolay elde edilmez Carlino.. Emek gerekir , fedakarlık gerekir. En çok sabır.
    Carlino ; Birinin seni anlayacabileğine inanmıyorum. Belki de şimdiye dek tanıdığım yada tanıdığımı sandığım en karmaşık kadınsın.
    Claudia ; İnanmazsan yaşayamazsın Carlino. İnançsız yaptığın her iş ayaklarına dolanır. Daha önce oldu biri gelip tüm bağlarımı çözdü. Kimbilir belki bir gün…
    Carlino ; Belki bir gün ne Claudia ? Çok zor anlamıyorsun , anlatamıyorum.
    Claudia ; …
    Carlino ; Daha önce oldu diyorsun peki neden gitti ? Demek ki oda anlayamadı seni.
    Claudia ; Hayır o beni anladı. Öyle bir tanıdı ki beni benliğimin en ince ayrıntısına kadar. Gülen gözlerimi de gördü kahrolan beni de ama…
    Carlino ; Ama ?
    Claudia ; Ama ben onu anlayamadım Carlino..

Müge Kara.
    11.07.2012

10. -Luiпє.

“Aşklar bitmez. Yarım kalır , yarım bırakılır.”
    01.08.2012

11. -Luiпє.

"Hiç bitmeyecek gibi davrandıklarımız , ummadığımız anda biterek nefesimizi keser."
    05.08.2012

12. -Luiпє.

“İçimde bir düğüm var ,çözmeye çalışmaktan yorulduğum.”
    05.08.2012

13. -Luiпє.

"Nasılsın sorusuna verilen iyiyim cevabı kadar samimiyetsizdin aslında."
    06.08.2012

14. -Luiпє.

K o r k u y o r u m.
    Ne zaman mutlu hissetsem , bir şeylerin iyi gittiği olsa korkuyorum.
    Evet korkuyorum 1 günlük mutluluğun bedeli 10 gün ağlamak olunca korkuyorum. Hayat hep kaşıkla verip kepçeyle alırken korkuyorum.
    Kimseye güvenemezken , herkes mutluluğunu yok etmek için varken korkuyorum mutluluktan.
    Boğazımda kalacak , beni boğacak bir mutluluktansa mutsuz olmak en güzeli.
    Kimse dokunmaz mutsuzluğuna , kimse uğraşmaz sadece senindir.
    Mutsuzsundur ve mutsuzken genelde kimse yoktur.

24.08.2012 # KORKUYORUM.

15. -Luiпє.

"Hastalığını sağlığını geçtim yokluğunda dahi sevdim."
    03.10.2012

16. -Luiпє.

"Sen aynısın, ben aynıyım ama biz çok değiştik."
    #MÜGE KARA - 31.10.2012

17. -Luiпє.

Ne yaparsan yap bana "ben bunu mu sevmiştim?" dedirtme demiştim.
    Anlamadın!

# MÜGE KARA - 28.10.2012

18. -Luiпє.

Yaşım ne kadar büyürse büyüsün,
    kalbim 3 yaşında aklı hiçbir şeye ermeyen bir çocuk.
    #MÜGE KARA - 01.11.2012

19. -Luiпє.

Hayallerden yaptığın evin enkazında kalmak gibi aşk,
    dışarıdan sapasağlam dursan da için p a r a m p a r ç a.

MÜGE K. # 06.11.2012

20. -Luiпє.

Seneler kayıp gidiyor elimden yağmur damlası gibi
    ama gidişinin bıraktığı sızı hala dipdiri.
    MÜGE KARA # 05.12.2012

Bu Sayfayı Paylaş