TuPaC Amaru SHAKUR Fun CluB

'Fun Club ve Birlikler' forumunda тнєηιgнтмαяє™ tarafından 18 Temmuz 2012 tarihinde açılan konu

 1. тнєηιgнтмαяє™

  тнєηιgнтмαяє™ New Member

  Katılım:
  15 Temmuz 2012
  Mesaj:
  136

  TUPAC AMARU SHAKUR

  Tupac 16 haziran 1971 de New York'un Brooklyn eyaletinde doğdu.Doğduğunda ismi Lesane Parish Crooks'du.Sonra ismi Tupac Amaru Shakur olarak değiştirildi."Tupac Amaru" hintçe "parlayan yılan" demekti.Tupac hayatı'nın 12 yılını harlemde 27.ci sokak'ta geçirdi.Tupac'ın babası bir soygun işine karışmıştı.Ve Tupac küçük yaş'tayken cezaevine girmişti.Tupac Harlem için "Dünyanın en berbat" yeri diyor.1986 yılında baltimor sanat okulun'da okuyordu.O sıralar en yakın arkadaşı Jada'ydı..Zamanının coğunu Jada'yla geçiren Tupac Jada'yla okula gitmeyi çok sevdigini ve Jada'yıda çok sevdigini söylüyor.Bu dönem'de tupac MC New York lakabıyla şiirler yazıyordu.

  1988 yılında ailesi California'ya taşınıyor.Tupac bir sokak çatışmasında 6 yaşındaki bir çocuğu yaralıyor.Bu olaylardan sonra toplanan Tupac Cali'de bir çok partiye katılıyor ve o yılda Digital Underground isimli gruba katılıyor ve grubun tarihindeki son üye oluyor(En azından şimdilik)Digital UnderGround'da hem MC'lik hemde Dans ediyordu.Digital Underground'un "Same Song" isimli parçası hit oluyor.Klip'de Tupac'da gözüküyor.Digital Underground Tupac'a bir çok kapı açıyor.1991 ekimin'de "Nothing But Trouble"isimli film'de rol alıyor.Film baş'lı başına bir tupac filmi olmasada American BoxOffice liste'sinde $20 satıyor.Film'le birlikte tupac bir çok yapımcı'nında dikkatini çekiyor."Nothing But Trouble"filminden sonra "2Pacalypse Now"la iyi bir satış grafiği yakalıyor ama bu album bir çok kesim'dende tepki alıyor özellikle "Anti Gansta Rap"çilerden.Sebep ise şarkılarda küfür kullanılması ve şiddte öğelerinin fazla olması.Bu konu Tupac'in ödül alması ile büyüyor.Bazı eylemler ile bu konu tarihe karışıyor.

  Tupac 1993 şubat ayında " STRICTLY 4 MY N.I.G.G.A.Z"(album 1 milyon kopya satıyor.) ile yine iyi bir çıkış yakalıyor.Bu album'lede ödül kazanan Tupac Janet Jackson ile "Poetic Justice"de oynuyor.Film BoxOffice'de $25 milyon dolar satıyor.Janet'ın VIH testi yaptırması basına bir aşk olayı ile yansıyor.Tupac ve janet bir açıklama yapmıyor ama janet'ın o dönem evli olması olayın basın faktör'ünü ortaya çıkarıyor.1994 yılında Tupac studyo'da vuruluyor.Üst kat'a bulunan puffy ve biggie Tupac ambulans'a koyulurken rahat hareketler sergiliyor. Bu olaydan sonraki günlerde tupac'i başka bir bela daha bekliyordu.Tupac arkadaşları ile bir bayan hayranına tecavuz'den yargılanıyor.Duruşma'da hakime söylediği "Only God Can Judge Me"(Beni sadece tanrı yargılar) sözü ile ilah haline geliyor.Hapishane'de 4 yıl kaltıktan sonra kefalet'le serbest bırakılıyor.Rekor tazminatı ödeyende Suge Kinght oluyor.Tupac böylece Deathrow records'a geçiyor.

  Deathrow label'li ilk albumu "ME AGAINST THE WORLD" ile Bilboard da 1 numaraya oturuyor.Bu albumun favori şarkısı ise Dear Mama olduyor ve bu parçayada klip cekiliyor.Tupac "DearMama"şarkısında annesine olan minnettarlığını ve babasına karşı nefretini dile getiriyor.Tupac "ME AGAINST THE WORLD" ile 2 milyon satıyor ve double platinum kazanıyor.Ekim 95 de New York'da "All Eyez On Me"yi kayıt ediyor.Album kitap ve CD'den olusuyor."All Eyez On Me" 9 milyon kopya satıyor.Makaveli(Bu albumde 5 milyon kopya sattı.) albumu çıkmadan 7 gün önce Vegas'da haince bir ilahlı saldırı ile hayatını kaybediyordu.Annesinin isteği üzere tupac gömülmeyip yakılıyor.Annesi Afeni Deathrow'a dava açarak şarkılarının hakkını eline alıyor ve Amaru Records adı altında ölmeden önceki parçaları album haline getirip piyasaya çıkarıyor.Bunlardan en sonuncusu "Until The End Of Time".Tupac öldü deniyor ama buna çok az kişi inanıyor.

  Ölümünün üstünden uzun yıllar rağmen hala albumleri çıkıyor.Loyal To The game listelere 2004 yılında 1 numaradan girdi Efsanesi hala yaşıyor.Müzik eleştirmenlerine göre onun gibi bir ses gelmemiştir.Rap müziğinin azınlık tarafından dinlendiği bir dönemde HHAPİSTE çıkardığı albümü ile 1 numaraya oturdu ardından yine aynı dönemde tarihin İLK 2 CDLİ RAP ALBÜMÜNÜ yaptı.G-funk'ın getirdiği ritim avantajlarını kullanarak inaılmaz Rap albümlerine immza atmıştı.

  Bu arada Tupac gibi birisi hala bulunamadı onun sesini yakalıyamadıkları gibi yaşam tarzıda onu ölüme götürsede benimseyenler oldu. Kİşisel olarak Tupac gerçekten çılgın biriydi kendisini rahatsız eden polisleri kıçlarından vurmadan tutun rakip plak şirketinin adamlarını öldüresiye dövmeye kadar .

  SONUNDA ONUNDA DEDİĞİ GİBİ O BİR ASKERDİ HIZLI YAŞADI HIZLI ÖLDÜ
  25'YAŞINDA VEFAT ETTİ VE ŞU KESİNKİ MÜZİK TARİHİ ÇOK ÖNEMLİ BİR SESİ KAYBETMİŞTİ..


  Üyeler
   
 2. İKRA

  İKRA ..

  Katılım:
  3 Mayıs 2011
  Mesaj:
  43,686

  Tupac Amaru Shakur Sözleri / Tupac Sözleri

  Biz burda açlıktan ölürken,sen nasil adam olacaksin?
  Savaşlar için paraları var ama yoksulları doyuramıyorlar.
  Dünyayı değiştireceğimi söylemiyorum,ama sizi temin ederim ki dünyayı değiştirecek kişilere ilham kaynağı olacağım.
  Ölmekten korkuyor musun? Yoksa ebediyen yaşamak mı istiyorsun?
  Eğer kutsal kitapları gerçekten tanrı yazdıysa, onları yeniden gözden geçirmesi gerektiğini düşünüyorum, çünkü hayat çok değişti.
  Gerçekleri konuşmak yetenek,birbirimizi iyileştirmek zaman ister.
  Ben bir eşkıyayım ve kafa tutan mazlumlar hakkında rap yapıyorum.
  Düşüncelerinizi biriktirin,karmaşaya kaptırmayın,çünkü medya kirli sahtekarlıklarla doludur.
  Bütün dünya bana katil diyor,ve tek yaptığım çocuklara gerçekleri göstermek.
  Diplomamı aldım ama okuldan bir halt öğrenmedim.
  Bence zenginler fakirler gibi fakirlerde zenginler gibi yaşamalı ve her hafta yer değiştirmeliler,böylece birbirlerini anlarlar.
  Bir konuşmasi sırasında küfür ettikten sonra,bir büyügü tarafından uyarıldıktan sonra şunları söyler. Ozür dilerim,özür dilerim.Ama şunu dinleyin ; benim ettigim küfürler,sizin içinizde olanlar kadar sizi incitemez.
  Dünya barışından önce sokaklarda barış sağlamalıyız.
  Tupac umursar,eger baska kimse umursamazsa.
  Adalet olmadığını görebilecek kadar yaşlıyım.
  Polislerin umrunda değil zenciler,tetiği çekip zenciyi vurup kahraman oluyorlar.
  Beyazlardan korkmalısın dediler bana ama burda bütün suçları benim ırkım işliyor.
  Küçük çocuklara aşıladığınız nefret herkesin ağzına sı.ıyor.
  Asıl zeki olanlardır soru soranlar.
  Çok şey konuştum çünkü birşeyim yoktu.
  Suç mu benim olan birşey için savaşmak?
  Eşkıyalar bile ağlar ama Tanrı umursuyor mu?
  Tek arkadaşım yoksulluğum.
  Annem bir salak yetiştirmedi.
  Doğduğumda beni vurmalıydılar,şimdi bu kasırganın içinde takıldım.
  Benim hakkımda ne düşünürseniz düşünün hala sizi çocuğunuzum bana öylece sırtınızı dönemezsiniz.
  Tupac,dertsiz ve olaysız normal bir hayatın olacağını düşünüyor musun.
  Gençtik ve salaktık ama kalbimiz vardı.
  Şeytan bir kardeşi bana yakınsa nasıl alabilir?
  Çocukken oynadığımız zamanlara gitmek isterdim ama işler değişti.
  Beni 2 uzak yabancı yerine bir kardeş gibi görmeyi öğren.
  Tanrı'nın nazarında ben ölümsüzüm,huzur içinde uyuyorum.
  Bu soğuk sokaklarda sevgi yok,acıma yok ve arkadaş yok.
  Ölmeden önce kanunu söveceğim.
  Dostlarıma cennette olduğumu söyleyin ve burda varoşlar yok. Ölmeden bir kaç ay öncesinde yapılan bir röportajından.
  Hayır. Ama onun için çabalayacağım,Elimden geldiği kadar iyi bir hayat yaşamaya çalışacağım.Kimse için herşey mükemmel değildir,sanmıyorum.
  Kim korkar serseri polisten,zenciler koşuşturuyor sokaklarda,adalet yoksa barış ta yok. ( 17 yaşındayken kendisiyle yapılan röportajdan bölümler: )
  Reagen yüzlerce odalı Beyaz Saray'ta yaşarken nasıl yoksulluk hakkında konuşabilir.
  Bay Polis,lütfen anlamaya çalış böyle bir sürü herif var sorun çıkaran aynı benim gibi.
  Simdi savaşma vakti öyle dedi Huey.Karanlıkta 2 el ates ve öldü Huey.
  Değişiklik yapmamız lazım,biz insanlar olarak değişiklik yapmayı düşünme zamanımız geldi hadi yemek yiyişimizi değiştirelim,yaşayış şeklimizi değiştirelim Ve birbirimize davranış şeklimizi değiştirelim,eski yolun işe yaramadığını göreceksiniz hayatta kalmak için yapmamız gerekeni yapmak bize bağlı.
  Eşkıya derken,sizi döven size sataşan kişilerden bahsetmiyorum.Benim söylediğim eşkıyanın sözlük anlamıyla bir alakası yok.Eşkıya derken mazlumları kastediyorum.Hiçbirşeye sahip olmayan,akşam gideceği bir evi bile olmayan ama buna rağmen başını eğmeyen ve başaran kişi Eşkıya'dır.
  Bence okullarda uyuşturucu dersi olmalı,ırkçılık hakkında ders olmalı,polis vahşeti hakkında ders olmalı,neden insanların aç kaldığı hakkında dersler olmalı ama yok onun yerine beden eğitimi var,hadi voleybol oynamayı öğrenelim.
  Reagen yüzlerce odalı Beyaz Saray'ına fakir insanları alsa ne olur,böylece normal insanlardan birşeyler öğrenmiş olur ama onlar kirliler başkanımız kirlenmek istemez.
  Eşitlik için yıllardır soruyoruz Kara Panterler'le sorduk Vatandaşlık Hakları Hareketi'yle sorduk,hep sorduk,şimdi o soran insanlar ya ölü ya da hapiste.Peki şimdi ne yapacağımızı sanıyorlar,soracak mıyız.
   
 3. İKRA

  İKRA ..

  Katılım:
  3 Mayıs 2011
  Mesaj:
  43,686
 4. - Skyfall -

  - Skyfall - <b> GAME OVER.</b>

  Katılım:
  28 Nisan 2012
  Mesaj:
  4,631

  [​IMG]


  13 Eylül geçti ama ; R.I.P ..
   
 5. İKRA

  İKRA ..

  Katılım:
  3 Mayıs 2011
  Mesaj:
  43,686  forever pac <3
   
 6. İKRA

  İKRA ..

  Katılım:
  3 Mayıs 2011
  Mesaj:
  43,686
 7. İKRA

  İKRA ..

  Katılım:
  3 Mayıs 2011
  Mesaj:
  43,686

Bu Sayfayı Paylaş